Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Ranking kierunków studiów

Każdego roku pojawiają się rankingi najchętniej wybieranych kierunków studiów. Czasem możemy przeczytać, że to odbicie rynku pracy, czasami, że moda się zmieniła. Bywa, że uczelnie tym sposobem próbują zachęcić maturzystów do rozpoczęcia studiów na danym kierunku, albo wręcz odwrotnie - zniechęcić, bo zwyczajnie nie ma już miejsc.
Które kierunki są popularne

W tego typu listach od wielu lat na wysokiej pozycji znajdziemy prawo, medycynę, kierunki ekonomiczne, filologię angielską czy psychologię. Mnóstwo absolwentów szkół średnich jednak nie myśli o swojej karierze, tylko wybiera kierunek „bo rodzice uważają, że dobry”, lub przekonani przez znajomych.

Nie zwlekaj! Jeśli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to czytaj też (http://horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/wycieczki-zagraniczne/) następne treści na wybrany temat. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Nie jest to dobre podejście. Studia dobrze należy przemyśleć. Istnieją kierunki, takie jak choćby resocjalizacja (przykładowy program), które nie dadzą nam prostego zarobku i po których nie jest łatwo na rynku pracy. Tego typu kierunki powinni wybierać świadomi pasjonaci, którzy zdają sobie sprawę na co się piszą.

Jeśli masz chęć wyszukać materiały na omawiany temat, to przejdź tutaj i zobacz pozostałe informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Dobrze jest od pierwszych lat studiów wypracowywać sobie kontakty i robić staże i praktyki. To pomoże w znalezieniu pracy w zawodzie po studiach.

nauka
Source: http://www.sxc.hu/
Z hobby do pracyPowinniśmy także mieć umysł otwarty na modyfikacje ustalonych planów po analizie rynku pracy. Pasjonat rysunku, rzeźbienia czy malarstwa niekoniecznie musi skończyć właśnie taki kierunek. Powiedzmy wprost, artyści są w mało komfortowej sytuacji i pracy dla nich często nie ma. Może więc warto przemyśleć studia takie jak na przykład arteterapia (sprawdź)? Umożliwi realizację marzeń a tym samym umożliwi lepszą pozycję na rynku pracy.

Kierunki techniczne

Nieustającą popularnością cieszą się wszystkie kierunki na uczelniach technicznych. Różne kierunki techniczne są chyba najlepszym gwarantem pracy, pod warunkiem, że oczywiście dana osoba jest dobra w tym co robi. Najpopularniejsze nadal są informatyka, elektronika, logistyka (sprawdź to). Studia na uczelniach technicznych są niezwykle wymagające, ale też kładą wielki nacisk na umiejętności praktyczne. Zazwyczaj do zaliczenia semestru konieczne są praktyki w różnorodnych firmach, co sprawia, że absolwenci takich kierunków mają już duże doświadczenie. Z tego powodu są doskonałymi kandydatami do pracy. Często zdarza się tak, że firma po praktykach proponuje studentowi zatrudnienie. Warto dobrze zastanowić się nad kierunkiem studiów, bo od tego naprawdę będzie zależała nasza kariera zawodowa.