Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Z jakimi kłopotami możemy pójść do psychologa rodzinnego?

Jeżeli ty albo ktoś z twoich najbliższych posiada jakiś problem, musi zgłosić się z nim do specjalisty. Nieistotne czy też jest to problem z dzieciakami, z mężem, czy rodzicami.


Na każdy kłopot psychoterapeuta ma zawsze rozwiązanie.




poduszki
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu


Poza terapią indywidualną i grupową istnieje ponadto inna postać leczenia psychologicznego. Jest to terapia rodzinna. Nie istnieje jedna standardowa szkoła (zobacz również szkoła specjalna warszawa) terapii rodzinnej. Jeśli uczeń posiada kłopoty w gimnazjum albo ojciec stracił pracę, w tym czasie psycholog rodzinny niezwykle rodzinie mógłby pomóc. Spotkanie przy terapii rodzinnej dotyczy każdego członka rodziny. Z tego też powodu uwaga psychologa skoncentrowana jest na każdym uczestniku terapii, a nie zaledwie na jednej osobie. Na tego typu terapii terapeuta powinien być neutralny względem wszystkich i nie mógłby brać strony nikogo. Rodzina na tego typu terapii nie jest oceniana. Terapeuta pragnie zrozumieć wszystkich oraz próbuje rozwiązywać kłopot. Nie próbuje też wyznaczać winnego zaistniałej okoliczności oraz nie mówi kto ma rację.


Postacią terapii rodzinnej jest terapia par. Ma ona za zadanie odbudować albo zbudować od nowa bezpieczną, satysfakcjonującą więź między małżonkami. Terapia (następna strona) tego typu dotyczy również aktualnych kłopotów jak i niewyjaśnionych dotąd problemów. Koncentruje się na zrozumieniu obecnych przyczyn kłopotów i wyposaża pary w narzędzia, jakie zezwolą w przyszłości rozwiązywać nieporozumienia samodzielnie. Proces takiej terapii jest oparty na kooperacji obydwu partnerów. Niezwykle ważna jest więc motywacja do zmiany obydwu osób.


Terapia małżeńska ułatwia partnerom konstruktywne rozwikłanie problemów i poprawę ich stosunków. Pomaga ona wyjść z kryzysu i odnaleźć porozumienie. Terapia par prowadzona jest tylko przez doświadczonych terapeutów.