Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Antykolkowa butelka. Czy rzeczywiście pomaga pokonać kolkę?

Jedni sądzą, że to wspaniałe remedium na brzuszkowe ambarasy bobasów. Inni, iż jest to tzw. „pic na wodę”.


Czy butelki antykolkowe rzeczywiście dopomagają ograniczyć tę dokuczliwą dolegliwość, jaką jest niemowlęca kolka? Rodziców poszukujących magicznego medykamentu na kolkę muszę rozczarować – nie ma jednego i skutecznego antidotum na tą niemowlęcą dokuczliwość.


metoda


Z jakiego powodu? Bo, pomimo wielu badań a także olbrzymiego postępu leczenia, przyczyny kolki niemowlęcej zostają dalej ogromną tajemnicą. Jest tak wiele teorii na jej temat, jak też przeróżne środki i metody radzenia sobie z nią. Na nieszczęście to, co sprawdzi się w wypadku jednego maluszka, niekoniecznie przyniesie ulgę innemu. Aby ulżyć bobasowi, zdesperowani rodzice poszukują cudownego antidotum. Jak się wydaje, pomóc może specjalna butelka antykolkowa. Jej wytwórcy perswadują, że wpływa na obniżenie stopnia rozdrażnienia berbecia a także częstość występowania kolek.
Istnieje wiele metod radzenia sobie z tą przykrą dolegliwością. Od kołysania na rękach, wożenia w wózeczku, poprzez kąpiele w ciepłej wodzie, masaż brzucha, po przeróżnego typu herbatki ziołowe i preparaty farmakologiczne. Gdy rodzicielka karmi piersią, przyczyny można poszukiwać w jej diecie. Warto na pewien okres zrezygnować z potraw nabiałowych, ostrych sosów czy składników powodujących wzdęcia po czym sprawdzić, czy kolka nie ustąpi. Bardzo często stosowanym sposobem jest również używanie do karmienia dziecka specjalnej butelki antykolkowej, o których warto poczytać -> butelki antykolkowe.


Flaszki tego typu różnią się od pospolitych butelek tym, iż mają specjalny system zapobiegający przedostawaniu się pęcherzy powietrza do mleka. Takie flaszki jak też relaksujący płyn do kąpieli nabędziesz w sklepie on-line. Koniecznie jednak na początku o tym czytaj - idź na mój blog.