Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Czapka dla oseska - jaką wybrać?

Przez głowę dzidzia traci nawet trzydzieści proc. ciepła. Za oknami pogoda robi się coraz to chłodniejsza, dlatego bardzo istotne jest, aby głowę bobasa bardzo dobrze chronić.
Jaką czapeczkę nabyć, ażeby spełniała swoją funkcję? Należyta ochrona główki maluszka jest niezbędna, jeśli pragniemy zapobiec nadmiernemu wyziębieniu się maluszka oraz jego ewentualnej choroby. Którą jednak czapkę wybrać?


podręczniki
Source: http://www.gyncentrum.pl/


czapki broel
Author: Loren Kerns
Source: http://www.flickr.com


Jeszcze nie tak dawno temu pokutowało przekonanie, że maluchowi powinno się zakładać czapkę, nawet kiedy jest ono w domku. Dzisiaj wiemy już, iż takie postępowanie może doprowadzić do przegrzania potomka, co natomiast może mieć dla niego jeszcze w wyższym stopniu negatywne konsekwencje aniżeli samo zmarznięcie. Jeżeli już, to czapkę powinniśmy wkładać potomkowi na chwilę po ablucji.

Zainteresował Cię temat tego artykułu? Obowiązkowo sprawdź opracowanie (https://przedszkoleguzik.pl/o-nas/), tam są jeszcze bardziej interesujące rzeczy, naprawdę warto je poznać.

Powinna ona z pewnością być delikatna, najlepiej z delikatnego i przewiewnego surowca przykładowo z bawełny. Nie może natomiast być za ciasna. Gdy taka będzie, poznasz to po odciśnięciu na głowie dziecka. Jeżeli dojrzysz je, powinnaś prędko wymienić czapkę.


Którą czapkę zakupić na zewnątrz? Oczywiście to wszystko zależy od pogody. Zasada jest prosta: im zimniej, tym czapeczka winna być bardziej zabudowana. Ciepła, ale uszyta ze "zdrowego" materiału. Najodpowiedniejsze będą czapki Broel bawełniane. Jeżeli wilgotność powietrza jest trochę wyższa, warto maluchowi założyć czapkę z dodatkową, nieprzemakalną tkaniną - .


Zdarza się, że dzieciaki (delikatnie mówiąc) nie przepadają za zawiązywaniem czapki pod szyją.
Łkają bądź grymaszą, gdy tylko ją zawiążemy. Rozwiązaniem na pewno będzie kupno czapeczki z w wyższym stopniu zabudowanymi okolicami uszu, które odpowiednio je osłaniają, bez konieczności dodatkowego niewygodnego wiązania.