Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Jak przygotować się do komfortowego karmienia niemowlaka, by odbywało się to bez stresu?

Przygotowanie odpowiedniej wyprawki dla dzidziusia jest rzecz jasna sprawą niełatwą. Dlatego chciałam dać parę wskazówek dotyczących sprzętu do karmienia.


Oczywiście każda mama wie, iż najlepiej jest karmić dziecko piersią.


Warto jednakże wziąć pod uwagę to, że z jakiś powodów może się nie udać. Również mama karmiąca piersią musi posiadać w domu rezerwową butelkę - w razie gdyby przyszło jej zostawić malucha na jakiś czas, gdy to tata będzie je karmił odciągniętym wcześniej mlekiem.


aranżacja3
Source: lampyilampki.pl


O zakup dobrej butelki trzeba zadbać przed rozwiązaniem - żeby później w razie konieczności nie gonić gorączkowo w poszukiwaniu tej najlepiej spełniającej funkcję. Wydawało by się - banalna sprawa - butelka i już.


pomieszczenia
Author: TheUglySweaterShop.com
Source: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę przemęczenie po porodzie i nieprzespanych nocach trzeba jednakże zapewnić sobie komfort karmienia, jakie ma miejsce wiele razy na dobę.


Ja zdecydowanie polecam butelki avent. Są one wzorowane na budowie kobiecej piersi - chodzi o to, by karmienie było jak najbardziej fizjologiczne, a niemowlak mógł się łatwo przyssać. Butelki avent upraszczają łączenie karmienia butelką z karmieniem piersią. Smoczki są szerokie, o anatomicznym kształcie, płatki znajdujące się w ich środku zwiększają jego miękkość i sprężystość bez ryzyka zapadania się ścianek. Ergonomiczny kształt ułatwia dziecku samemu trzymanie butelki avent - pamiętajcie, iż wasz maluch będzie się bardzo prędko rozwijał i już niedługo zacznie próbować sam chwytać!


Warto też zadbać o szybkie podgrzewanie jedzenia. Mając własne mleko trzymane w lodówce szybko uzyskamy właściwą temperaturę, jeśli z pomocą przyjdzie nam podgrzewacz do butelek avent. Istotną jego zaletą jest, że podgrzewa szybko i równomiernie, zapobiega powstaniu gorących produktów. Wystarczy wybrać ustawienie, korzystając ze specjalnej tabeli, która podpowie nam ile minut zajmie proces grzania. Istotne jest, by mleka nie poddać działaniu za dużej temperatury, co mogłoby negatywnie wpłynąć na jego jakość. Podgrzewacz do butelek avent nadaje się też do rozmrażania mleka.


Dziecko rośnie, zaczynamy dawać mu inne pokarmy.


Słoiczek wyciągnięty z lodówki możemy oczywiście podgrzać w gorącej wodzie, ale podgrzewacz do butelek avent zrobi to o wiele szybciej.


Opieka nad niemowlakiem to trudne zadanie.

Nie zwlekaj - jeżeli pragniesz otrzymać dodatkowe treści na ów temat, bądź świadom tego, że bezpłatne wejście na nasz link w ogóle całkowicie darmowy.

Trzeba je sobie upraszczać przy pomocy specjalnie do tego skonstruowanych narzędzi.