Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Zamiast zwykłych pieluch jednorazowych, warto zakupić otulacze i pieluchy wielorazowe

Wielu z nas było wychowanych na pieluszkach tetrowych. Ich świetność zastąpiły około 25 lat wcześniejpampersy. Aktualnie wiele rodzicielek pracujących i niepracujących powraca do pieluch. Pieluszki wielorazowe ostatnio przeżywają swój renesans. Dużo rodziców którzy je używają jest ogromnie zadowolonych. Dla niektórych, zwłaszcza młodych mam może to być jednak czarna magia czy też nieznajomość zagadnienia.
Author: www.babymama.pl
Dlaczego mamy wracają do pieluszek wielorazowych? Jedną z wielu pozytywnych stron wielorazówek jest ich wytrzymałość. Dobrze prane i pielęgnowane pieluchy wielorazowe służą niejednokrotnie czwórce pociech. Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach. Zanim pieluszki uzyskają optymalną chłonność trzeba je kilkukrotnie wyprać. Te bawełniane, bambusowe i konopne nabywają chłonności mniej więcej po ośmiu praniach.

Schowania brudnych pieluszek najlepiej używać przymykanego wiadra o pojemności około 23 litrów. Zużytych pieluch nie należy namaczać. Przed włożeniem do pojemnika trzeba należy tylko wyrzucić z nich większe zabrudzenia.

Zobacz oprócz tego takie ciekawe wskazówki, które znajdziesz pod tym linkiem - one również przedstawiają to zagadnienie.

Mokre pieluchy wielorazowe lznajdujące się w wiadrze można pokropić paroma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek lepiej zaaplikować na ostatnią wrzucaną danego dnia pieluszkę. Brudne pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce zazwyczaj w 40-60°C bez uprzedniego namaczania (link do Pieluszek nie wolno moczyć bo w wodzie namnażają się bakterie. Nie ma też konieczności wygotowywania pieluszek, a pranie w niskiej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących przedłuża żywotność pieluszki. Do prania dodajemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie wypłukujemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeżeli pieluszki są mocno zanieczyszczone można zastosować pranie wstępne z dodaniem mydła żółciowego.Otulacze wełniane najlepiej prać w rękach w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym. Co kilka prań należy wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.Nie powinno dolewać płynów zmiękczających, mydełka i olejków pochodzenia roślinnego gdyż oblepiają one włókna materiału i dlatego obniżają chłonność pieluszki.

Pieluszki wielorazowe - i otulacze wełniane koniecznie suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, bo powoduje ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie wolno także prasować. Przeciwnie prasowanie źle wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można dużo zaoszczędzić pieniędzy a wiadomo, że przy dziecku wydatków jest całe mnóstwo.Coraz wiecej rodziców wraca do używania pieluszek wielorazowych, ponieważ dziecko ma styczność z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Wiemy, że towary ekologiczne dla nas wszystkich to pozytywne skojarzenia.