Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Kaszki dla bobasów, różne smaki

Z sokiem malinowym, bananowa czy też waniliowa? Mleczna, na bazie ryżu ewentualnie wielozbożowa? Kaszek przeznaczonych dla dzieci jest tyle, iż trudno jest wybrać konkretną. Czym się kierować przy wyborze jej kupna?
Kaszki dla niemowląt
Author: Matt Preston
Source: http://www.flickr.com
Najważniejszą kwestią jest wiek niemowlęcia. Producenci umieszczają na paczce informację, od którego miesiąca można dostarczać maluszkowi dany produkt. Ale nie zawsze musimy tej informacji bezkrytycznie ufać. Z podawaniem nowych produktów nie należy się spieszyć. Jeżeli lekarz do którego mamy zaufanie nie zaleci by inaczej postępować, kaszkę najrozsądniej jest wprowadzać od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dopuszczalną po czwartym miesiącu.Na początek wprowadźmy kaszki bezmleczne i bezglutenowe: kukurydziane a także ryżowe, wykluczając w ten sposób możliwość wystąpienia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt jesteśmy w stanie przyrządzić na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy lub wody przegotowanej nadejdzie chwila gdy maluchowi spodoba się smak jego nowego dania, możemy pokusić się o wprowadzenie kaszek mleczno - ryżowych, które przygotowujemy na samej wodzie.

Jeśli wykorzystana w tym tekście retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tu (http://www.aurident.pl/endodoncja-mikroskopowa-w-aurident.html) podobne porady - one odnoszą się do analogicznej problematyki.

Tu wybór jest bardzo duży. Im maluch jest starszy, tym bardziej nieznane mu smaki możesz mu zaoferować. Około dziesiątego miesiąca możemy przechodzić na kaszki pszenne i wielozbożowe, a także bogatą w witaminy owsiankę.


Niemowlę
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Każdą kaszkę przyrządzamy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Jedynie dodajemy ją do płynu o temperaturze ok. 36-38 st. i podajemy od razu po przygotowaniu. Decydujemy się na tę konsystencję, która wyjątkowo odpowiada naszemu dziecku.

Podobał Ci się zaprezentowany post? Jeśli tak, zgłąb wartościowe informacje, jakie z pasją opisaliśmy w najnowszym artykule (http://rehaexpert.pl/).

Możemy zrobić zawiesistą papkę lub kaszkę półpłynną, prostszą do przełknięcia. Bez względu na gęstość kaszkę lepiej podawać łyżeczką, a nie przez specjalny smoczek i z butelki. Ma to znaczenie zdrowotne dla zgryzu i zębów (dowiedz się więcej).

Pamiętajmy, że dowolnie wybrany mały człowiek wymaga na co dzień wskazanej dawki składników odżywczych. Sporą ilość możemy dostarczyć mu właśnie jadając kaszkę. Ich formuła wymyślona jest we współpracy z dietetykami i pediatrami, którzy znakomicie znają wymagania dziecięcych organizmów. Zaopatrując nasze pocieszy w odpowiednią porcję potrzebnych witamin i minerałów będziemy mieli pewność iż zapewniamy mu zdrowie i radosny uśmiech.