Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Egzamin dojrzałości - jak dobrze zdać?

Egzamin maturalny jest tym największym i najważniejszym, z jakim musi zmierzyć się uczeń szkoły średniej. Ogrom nauki może wydawać się obezwładniający, ale matura jest możliwą do zadania, musimy tylko wiedzieć, jak się uczyć a także kiedy rozpocząć, ażeby dostać wysokie noty.


Egzamin dojrzałości to nie tylko język polski, matematyka i obcy język. By dostać się na wyśnione studia, trzeba poza tym zdać dodatkowe przedmioty, jakich nauka także pochłania wiele czasu. Kiedy zatem wziąć się za naukę, ażeby nadążyć ze wszystkim?

Nauka "na ostatnią minutę" to chyba najgorsze, co można wybrać. Nie dosyć, że pojawia się niebezpieczeństwo, iż nie zdąży się z powtórką pełnego materiału, to jeszcze dochodzi stres wypływający z pośpiechu. Stąd do matury najlepiej zacząć przygotowania się jak najwcześniej, najodpowiedniej już od początku maturalnej klasy. Naturalnie, nie muszą być to na początku powtórki kompleksowe, ale powolne przypominanie sobie tematów lub wykonywanie ćwiczeń. W klasie maturalnej większą część czasu poświęca się na powtórzenia, przerabianie maturalnych arkuszy, szlifowanie umiejętności, co powoduje, że również w szkole możemy dobrze ugruntować zdobytą wiedzę.

zeszyty i książki na biurku
Author: brewbooks
Source: http://www.flickr.com
Na około dwa tygodnie przed maturą dobrze jest począć ćwiczyć materiał jeszcze bardziej intensywnie, to okres, w jakim dobrze jest zastosować specjalne sposoby mnemotechniczne, dla przykładu mapy myśli, dzięki jakim możesz łatwo uporządkować wiedzę. Korzystne będą też wszelkiego rodzaju vademeca, bryki i samodzielnie sporządzone ściągi, jakie zawierają skrótowe ujęcie materiału. Równocześnie warto też w tymże okresie, szczególnie pod koniec, na kilka dni przed egzaminem dojrzałości, poświecić nieco czasu na wypoczynek, by dać wypocząć swoim szarym komórkom.


Nie tylko ważne jest to, kiedy zacząć naukę, ale także: w jaki sposób uczyć się, żeby uzyskać jak najwyższe wyniki. Nawet wcześnie rozpoczęta nauka może być nieskuteczna, jeżeli nie będzie odpowiednio rozplanowana a przy tym nie wybierze się skutecznego sposobu na jej ugruntowanie. Najpoprawniej miast zwykłych streszczeń korzystać ze wspomnianej mapy myśli czy również innych technik zapamiętywania.

Doskonałą pomocą są korepetycje (zobacz też: korepetycje matematyka koszalin) a także kursy dodatkowe, np. kursy maturalne, które organizowane są obecnie w wielu placówkach. Jakim sposobem odnaleźć stosowny kurs naukowy - (kurs maturalny warszawa) dla siebie? Wystarczy w wyszukiwarkę wbić frazę: kursy języka polskiego Warszawa. Takie kursy polskiego będą doskonałym wyjściem.