Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Nasze zmysły umożliwiają nam orientację w świecie. Co jednak, kiedy zaczynają szwankować, zwłaszcza pogarsza się nasz zmysł widzenia?

Nasze zmysły pozwalają nam na orientację w świecie, są niezbędne, żeby właściwie funkcjonować. Co jednakowoż zrobić, jak jeden z nich właśnie się psuje? Szczególnie jak jest to wzrok? Całe szczęście są metody, ażeby sobie z tym poradzić.

Narzędzie do badania wzroku
Author: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Source: http://www.flickr.com
Początkowo powinniśmy przypomnieć, że warunkiem odpowiedniego i ostrego widzenia jest prawidłowa budowa, a jednocześnie działanie układu optycznego oka. Do oka ludzkiego dostają się promienie świetlne, a w dalszej kolejności przedostają się przez rogówkę i soczewkę, by skoncentrować się na soczewce. Tam odbierane są przez receptory nerwowe, a w dalszej kolejności zamieniane w impulsy elektryczne.

Zaabsorbował Cię ten wpis i chcesz odnaleźć pokrewne teksty? Kliknij zatem ten link oraz sprawdź więcej porad w treści!

Takie impulsy transportowane są do mózgu nerwem wzrokowym.

Rola mózgu polega na przeinaczaniu impulsu w dobrze widoczny obraz. Operacje wad wzroku można wykonać przez laserową korekcję. Stosujemy ją już bardzo długo i sprawdza się jako bardzo dobra metoda w zakresie eliminacji konieczności noszenia okularów czy szkieł kontaktowych. Liczby mówią same za siebie, a w tym przypadku są naprawdę zachęcające, ponieważ z tej metody skorzystało już kilka milionów pacjentów na całym świecie . Na czym to polega? Za wszystko odpowiada wiązka lasera excimerowego. Zasada funkcjonowania polega na stosowaniu tak zwanego zjawiska fotoablacji, jaki polega na likwidowaniu następnych warstw rogówki o wymiarach od 0,5 do 1 mikrona. Najważniejsze w metodzie laserowej korekcji wad wzroku jest perfekcyjne wymodelowanie kształtu rogówki oka (możliwości leczenia).Musi być tak to wykonane, by wpadające do oka promienie świetlne były skoncentrowane na siatkówce, w ten sposób będą tworzyły wyraźny obraz. Podczas tego zabiegu parametry światła laserowego są indywidualnie dobierane dla każdej osoby. Te parametry można ustalić na podstawie danych zgromadzonych podczas badań kwalifikacyjnych pacjenta.

wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Jeśli zdarza się krótkowzroczność to rezultatem korekcji będzie spłaszczenie, natomiast w sytuacji, kiedy jest to dalekowzroczność – uwypuklenie centralnej części powierzchni rogówki. Taki zabieg rokuje bardzo pozytywnie i z pewnością oferuje niemal pewny rezultat poprawy wzroku.

Chodź tutaj oraz zobacz dodatkowe informacje w odniesieniu do prezentowanego wpisu. Zgłębisz tam podobne materiały, które zapewne Cię będą ekscytować.

Nie dziwi więc fakt, iż coraz więcej osób korzysta z tej metody, bo jest to antidotum na realne problemy ze wzrokiem. A wiadomym jest, że jak coś działa, to powinniśmy z tego korzystać, tym bardziej, że chodzi o coś tak ważnego jak wzrok.