Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Dla wielu to najważniejszy dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?

W końcu przychodzi ten dzień – pierwsza komunia święta. Dla każdego dzieckajest to niezwykle ważna chwila. Chłopcy wyglądają dostojnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki mają na sobie pięknie suknie komunijne. Po pięknej uroczystości jest czas na najważniejszą dla każdego dziecka uroczystość – spotkanie z rodziną w domu i rozpakowywanie prezentów.
Author: Superfoto.pl
Wiele osób narzeka właśnie na to, że ostatnia część tej uroczystości – czyli rozpakowywanie podarków, stają się wyczekiwaną przez dziecko chwilą. A co jest w tym złego? pogodzić tych dwóch rzeczy, sprawić by obie były równie ważne. Do pierwszej części – uroczystości w kościele dzieci długo się przygotowują (na www pełna oferta na sukienki komunijne). Choć poświęcają czas na odpowiednie przygotowanie, słuchają rodzicielskich wykładów dotyczących wiary, to jednak nie do końca wszystko rozumieją dlatego nie doceniają wagi uroczystości. Co nie oznacza oczywiście, że nie mogą brać w tym udziału.Ale, owszem, jest to sytuacja odmienna, bardziej poważna niż te, w których dotychczas brały udział. Wiadomo że, nie można od nich wymagać, znajomości religii porównywalnej do tej jaką maja dorośli. Dziecko w tym wieku ma wiele innych spraw na głowie. Najważniejsze, żeby dziecko pozostało dzieckiem, jak najbardziej naturalnym, żeby cieszyło się z prezentów, a msza w kościele może znudzić... Nic w tym złego. W życiu dziecka jest czas zarówno na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już najmłodszych lat dziecko powinno wypełniać powierzone mu zadania, gdyż dzięki temu będzie lepiej w przyszłości będzie mu łatwiej normalnie funkcjonować.


Pierwsza Komunia Święta
Author: Dustin and Jennifer Stacey
Source: http://www.flickr.com
Mimo to,powinniśmy pozostawić mu dużo swobody, bo podobnie, jak obowiązki i nauka, tak do prawidłowego rozwoju dziecka niezbędna jest też odpowiednia ilość zabawy. To naprawdę bardzo istotne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy wychować mądrego, ale i szczęśliwego człowieka. Warto o tym nie zapominać i nie brać sobie za bardzo do serca innych rad, no chyba, że są zdroworozsądkowe, zwyczajne, nie prezentują żadnych nowych odkryć, rewolucyjnych metod i tak dalej. Takie recepty bardzo często się nie sprawdzają, co więcej, powodują pogorszenie sytuacji.