Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Witaminy w czasie ciąży – zażywać czy nie

Witaminy stanowią konieczny element codziennego pożywienia, bowiem są warunkiem poprawnego działania wszystkich narządów organizmu ludzkiego a także przebieg wielu istotnych dla zdrowia oraz życia procesów przemiany materii.


Kobieta w ciąży
Author: Sweet.Crazy.Pics
Source: http://www.flickr.com
Podług zbiorowej opinii, podawanie witamin jest pożądane i nieodzowne. Tymczasem najlepszym ich źródłem będzie prawidłowa oraz ubogacona dieta. Dla pań ciężarnych groźny może być zarówno niedobór, jak również nadwyżka witamin. Stąd zażywanie w ciąży jakichkolwiek witamin trzeba nieodzownie skonsultować z doktorem.

U kobiety ciężarnych rośnie zapotrzebowanie na poniektóre witaminy oraz minerały, stąd często medycy zalecają kobietom ciężarnym zażywanie odpowiednio dobranych preparatów . To witaminy dla kobiet w ciąży koniecznie dla właściwego rozwoju dziecka: kwas foliowy – medycy zalecają suplementację owej witaminy nawet przed zajściem w ciążę - Dowiedziono, że deficyt kwasu foliowego zwiększa zagrożenie wystąpienia u dziecka wad rdzenia kręgowego. Przyjmuje się, że
Kapsułki
Author: Ariane Carmichael
Source: http://www.flickr.com
ciężarna winna zażywać witaminę B9 do 10 tygodnia ciąży. Z kolei żelazo pomoże zapobiec anemii, na którą cierpi duża ilość kobiet w ciąży. Zalecana dawka żelaza to ok. 30 mg. Niedostatek witamin z grupy B, (to znaczy wit. B1, B2, B3, B6, B12), wpływa niekorzystnie na układ nerwowy i układ krążenia. Witamina C zaś poprawia wchłanianie żelaza, a co więcej jest naturalnym antyoksydantem a także bierze udział w toku wielu procesów metabolicznych. Witamina C polecana jest także u kobiet, które wyczekują bliźniąt, a również ciężarnych z cukrzycą.

Najlepszym źródłem witamin jest zawsze pokarm.

Nie ma żadnych wątpliwości, że to jest rzeczywiście rzetelna oferta (http://klubtanca.pl/kursy-tanca/), odnosząca się do wartościowych artykułów. Zapoznaj się z nią teraz.

O ile ciężarna kobieta prawidłowo się odżywia, dieta bogata będzie w jarzyny, nabiał, ryby, owoce, to prócz kwasu foliowego, żelaza i witamin z grupy B na ogół nie musi stosować suplementów witaminowych. A gdy dzidziuś pojawi się na świecie? Niemowlęta karmione tylko naturalnie otrzymują witaminy z mlekiem mamy, jednak trzeba pamiętać o uzupełnianiu witamin D i K, gdyż ich ilość w mleku mamy nie jest wystarczająca. Witamina D dla dzieci osiągalna jest w postaci kropli bądź kapsułek - . Podawanie jej zapobiega krzywicy u maluszka. Zapewnij potomkowi prawidłową dietę, odpowiednio urozmaiconą i dopasowaną do jego wieku.