Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Jeśli jesteś młodym wychowawcą w przedszkolu, lub posiadasz dziecko, które uczęszcza do placówki edukacyjnej, powinieneś zaczerpnąć trochę wiedzy na temat Mikołajek.

Kiedy nadchodzi okres bożonarodzeniowy, największą wesołość z wyczekiwania i przygotowań do świąt mają małe dzieciaki. W takim okresie piszą list do św. Mikołaja, liczą na worek prezentów, a ich najpoważniejszym powodem do niepokoju jest to, czy zapracowały i były grzeczne w ostatnim roku. Wielkim wydarzeniem jest Mikołaj w przedszkolu.


Mikołaj wręczający prezent
Author: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Source: http://www.flickr.com
Organizowane świąteczne zebranie z okazji dnia św. Mikołaja wypada zazwyczaj sporo dni przed Bożym Narodzeniem. Zaczyna się okres śpiewania kolęd, przygotowań. Zwołani są rodzice, dziadkowie i znajomi. Popołudnie z kolegami w trochę odmiennej formie, niż zwykły dzień powszechny powoduje, iż maluchy są bardzo podekscytowane, uradowane. Dzieci razem z wychowawcami o wiele wcześniej przygotowują bożonarodzeniowe występy dla zaproszonych, przyuczają się wierszyków, kolęd, tańców. Robienie czegoś ważnego w zespole ma pozytywny wpływ na wspólną integrację, nie wyłącznie między uczniami przedszkola, ale także w stosunkach z opiekunami i rodzicami (przeczytaj tutaj). To świetna okazja, aby w natłoku powszechnych zobowiązań, przeżyć czas rodzinnie, pośród innych.

mikołaj
Author: Public Information Office
Source: http://www.flickr.com
Familia ma niespotykaną sposobność do ujrzenia swojego dziecka w całkiem innej odsłonie, podczas pokazów dla publiczności. Zdobywają kolejny pretekst do dumy. Takie wydarzenia przybliżają mamę i tatę do swoich uciech. Na tych zebraniach, osoby biorące odpowiedzialność za organizację, przeważnie zapewniają słodki poczęstunek, gorące picie. Jest to dobra okazja, do zaprezentowania efektywnej nauki z grupą, toteż często robi się kiermasze lub wernisaże, na których pokazuje się prace plastyczne przedszkolaków, sprzedaje dekoracje świąteczne. Kluczowym celem popołudnia jest spotkanie ze świętym Mikołajem, w trakcie którego rozdaje się prezenty - zobacz. Dodatkowym elementem, którym cechuje się Mikołaj - przebranie Mikołaja dla Ciebie - w przedszkolu, jest wspólne dzielenie się opłatkiem i radosne śpiewanie kolęd.


Mikołaj w przedszkolu,to najlepsze spotkanie na końcu roku, panuje miły i przytulny nastrój, a radosne zebranie jednoczy tych małych i starszych i spowoduje, że człowiek czuje się lepszy.