Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Jakie są wady i zalety niepublicznych placówek oświatowych?

Jeżeli Twoje dziecko jest niezwykle ambitne, a Ty chcesz zapewnić mu jak najlepszy start na przyszłość, jedną z najwłaściwszych rzeczy, jaką mogłabyś wykonać, to zapisać je do niepublicznej szkoły.


Nie jest to najkorzystniejsze cenowo rozwiązanie, lecz dzięki opłatom szkoła, czy chyba pracujący w niej profesorowie, będą mogli zagwarantować wszystkim dzieciom, których swoją drogą będzie mniej niż w szkołach publicznej, więcej tak wymaganej uwagi. Właściwa niepubliczna szkoła podstawowa jest w stanie wydobyć z każdego dziecka ukryte w nim talenty, zdolności czy potrzebę do nabywania nauki. Tego typu placówka to idealne miejsce dla dzieci, które są utalentowane oraz ambitne. Jeśli Twoje dziecko należy do takiej grupy, pewnego rodzaju błędem byłoby umieszczenie go w szkole z osobami, które tego typu cech nie mają. Blokowałoby to w pewnym stopniu szansę rozwoju.


bawiące się zimą dziecko
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com


informacja
Author: Bas Evers
Source: http://www.flickr.com
Do szkoły publicznej uczęszcza o wiele bardziej znacząca grupa dzieciaków i profesorowie zwyczajnie nie są w stanie poświęcać im wszystkim dosyć dużo uwagi. Oczywiście w nieco bardziej dogodnej sytuacji są osoby, które zamieszkują w znaczniejszych miejscowościach, ponieważ to w nich liczba szkół prywatnych jest większa. Jednak niezależnie od miejsca, ich największą wadą jest to, że są to placówki odpłatne. Miesięczna opłata jest uzależniona od konkretnej szkoły oraz wynosi od około kilkuset do nawet paru tysięcy na miesiąc. W tego typu placówkach dużo do powiedzenia mogą mieć opiekunowie, co nie w każdym wypadku jest dla dzieci takie właściwe.


Innym minusem może być to, że teoretycznie profesorowie mogą być w większym stopniu podatni na naciski i sztuczne podwyższanie stopni. Mogą oni obawiać się zwolnienia jako swoistej kary za niską ocenę jakiejś kartkówki.