Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu warto wysyłać dzieciaki na szkolne wycieczki?

Każdy wie, że podróże kształcą. Odwiedzamy nowe miejsca, poznajemy innych ludzi. Większość z nas jeździła na szkolne wyjazdy, które odbywały się w czasie roku szkolnego. Była to doskonała okazja, żeby odpocząć od nauki i spędzać czas z kolegami z daleka od szkolnych murów.


Wyjazd do jakiegoś teatru czy też kopalni złota, to dla dzieciaków znaczna dawka nauki, której nie doznałyby tak szybko i z taką przyjemnością, jak właśnie wyjeżdżając na wycieczki szkolne.
przewijak
Author: Koo-di
Source: Koo-di


Impreza firmowa
Author: Tech Cocktail
Source: http://www.flickr.com


Innymi słowy nauka przez zabawę jak się patrzy. Każdy rodzic i każdy opiekun musi mieć taką świadomość. Mogą to być wyjazdy zagraniczne albo po kraju, w czasie jakich wszystkie dzieci zdobywałyby wiedzę z zakresu geografii czy też biologii. W naszym kraju są różne parki Krajobrazowe czy Muzea, w których duże porcje często dość trudnej wiedzy jest przekazywana w bardzo prosty oraz pasjonujący sposób. Należy mieć w pamięci, że w programie jednej wycieczki, np. do Ojcowskiego Parku Narodowego, mogłoby być zaplanowanych wiele różnorodnych atrakcji.

Kliknij ten link, a zobaczysz, że znajdujące się tam wpisy z serwisu (http://www.wilanow.varsovia.edu.pl/) zaintrygują takie osoby, które zafrapowane są analizowaną tutaj kwestią.

Maczuga Herkulesa to wyłącznie część atrakcji. Program mógłby bowiem ogarniać Dolinę Prądnika, widowiskowe formacje skalne, Jaskinię Krowią czy też Ukrytą wśród skał Góry Koronnej Rękawicę.


Poza wymienioną już integracją z rówieśnikami z klasy, tego typu szkolne (zobacz https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-niemiecki/torun) wycieczki uczą też tolerancji dla różnych kultur. Tyczy się to nie tylko wycieczek do innych krajów, ale także w odmienny kulturowo region Polski, przykładowo Kaszuby czy też Podhale. Wystarczyłoby jedynie wyjechać z np. północy Polski i kierować się na południe, w góry.
W czasie podróży przez cały kraj z pewnością zobaczylibyśmy różne kultury, które mają swoje zwyczaje. Z takiego wyjazdu dzieciaki powrócą zadowolone oraz z wieloma pamiątkami.