Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Nasze pociechy przez długi okres chodzą do szkoły - powinny mieć porządny plecak

Zatroszczmy się o prawidłową postawę swych pociech już od najmłodszych lat — zawsze kupujmy odpowiedni plecak.


Wiedząc o tym, że nasze maluchy spędzają w murach szkoły kilka godzin dziennie przez niemal całe dzieciństwo, i to, że muszą zawsze przynosić do szkoły zestaw ciężkich książek, powinniśmy kupić im odpowiedni tornister.


karmienie
Author: AdminOfPlaygroup
Source: http://www.flickr.com
Chodzi przecież o ich zdrowie. Prosty kręgosłup to ważna sprawa.

Chcesz przeczytać kolejne artykuły dotyczące rozważanej tutaj tematyki? Jeżeli tak, to kliknij ten link oraz zobacz wpis z www (https://przedszkoleguzik.pl/gra-planszowa-zrob-to-sam/).

Statystyki w obecnych czasach są przerażające, gdyż wynika z nich, że coraz młodsze dzieci mają ogromne kłopoty z kręgosłupem i odczuwają duże bóle pleców. Może to pociągnąć za sobą poważne konsekwencje i skończyć się nawracającymi dolegliwościami w dorosłym życiu. Przez określenie odpowiedni tornister, zazwyczaj mamy na myśli taki, który jest dostosowany do pleców malucha. Zatem plecak nie może być zbyt wielki i powinien posiadać regulowane szelki. Powinien mieć również pasek piersiowy, żeby szelki ciągle się nie ześlizgiwały z ramion — w szczególności u drobnych maluchów lub w zimowe dni ze śliskiej kurtki. Najlepiej byłoby, gdyby plecak miał wyprofilowane plecy. To najważniejsze. Tornister powinien być wygodny nie tylko od strony zdrowotnej, ale również od logistycznej. Powinien mieć kilka przegród — na zeszyty i podręczniki, na jedzenie oraz na ciuchy i tenisówki na W-F. Dodatkowo, musi mieć także kieszeń na butelkę.


Istotnym elementem będzie również uchwyt, aby plecak można było powiesić na haczyku w klasie czy w szatni i odblaski, które powinny być wkomponowane w wygląd plecaka tak, żeby nasz maluch był świetnie widoczny na ulicy wieczorem.