Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób spędzać wolny czas z nastolatkiem?

W przebiegu przechodzenia z nastoletniego wieku w okres pełnoletności latorośl wymaga mniej przedsięwzięć wychowaWCzych, zaś więcej kontaktów z rodzicami.


By rozwinąć bliskość z latoroślą, odnajdźmy zabawne metody odnalezienia z nim wspólnego języka.


Mając w domku nastolatka, większość czasu przeznaczamy niechybnie na monitorowanie, nie zaś na to, aby się doskonale bawić. Podczas gdy (sklep kosmetyczny - link) dziecko było malutkie, siadywaliśmy na podłodze oraz bawiliśmy się w przeróżne, nawet bzdurne, gry, jakie sprawiały mu radość. Aktualnie, gdy mamy więcej napięcia połączonego z wykonywaną pracą, dość niedużo czasu wolnego, a również ograniczone środki, "gra" z potomkiem wydaje się być kłopotliwym zadaniem, nie zaś radością. Widać to zwłaszcza wtenczas, gdy latorośl ma bardzo wiele ponadplanowych zajęć. Rozpoznanie zamiłowań dziecka wymaga jakiejś inwencji, lecz nasz humorystyczny stosunek powoduje, że dziecko dojrzy nas w odmiennym świetle, tzn. w charakterze osoby, z jaką może odkryć wspólny język. Możesz wspólnie z latoroślą obejrzeć film dla młodzieży, na przykład Buffy: Postrach wampirów, a potem podyskutować na jego temat.
buffy
Author: All images by outreachr.com
Source: http://www.flickr.com


Znajdź czas, gdy oboje jesteście wolni oraz sporządź listę zajęć, które możemy zrobić w sposób spontaniczny. Spytajmy syna lub córkę, czy im to odpowiada, a potem trzymajmy się sprecyzowanych ram czasowych.


Kiedy wypadnie nam coś niespodziewanego, potraktujmy uplanowany z latoroślą czas jak świętość - dotrzymując słowa, pokażemy dziecku, jak nadzwyczaj jest dla nas ważne. Gdy sytuacja jest poza kontrolą, przełóżmy wtenczas spotkanie na następny dzień, miast całkowicie z niego rezygnować.