Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Na czym polega waldorfski system nauczania?

Jeśli pragniemy wysłać potomstwo do podstawówki, lecz nie chcielibyśmy, żeby było ono potraktowane jak trzydzieści pozostałych w tej samej grupie, to mogłabyś wziąć pod uwagę placówki niepubliczne.


W całej Polce są ich tysiące, a od szkół publicznych odróżniają się tym, że w poszczególnych klasach jest mniejsza liczba uczniów. Powoduje to, że wychowawcy mają większą ilość czasu dla każdego wychowanka. To natomiast powoduje, że niepubliczna szkoła podstawowa, to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. To, co dodatkowo wyróżnia takie szkoły to to, że mogą mieć one swój indywidualny system nauczania. Ich filozofia kształcenia może polegać na zupełnie innym systemie niż ten, który znamy ze szkół powszechnych. Dla przykładu taka niepubliczna szkoła może być oparta na systemie montessoriańskim, który opiera się na tym, że ci sami nauczyciele prowadzą dzieci przez cały tok nauki w szkole podstawowej. Nauczają oni większości przedmiotów, a wszystko ma na celu stworzenie specyficznej więzi między uczniem a jego wychowawcą.


sklep z butami Clarks
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com


Ponadto takie szkoły wyróżniają się także tym, że uczniowie zdobywają doświadczenie w bardzo miłych oraz pięknie zaprojektowanych klasach. Następną różnicą jest to, że kształcenie prowadzona jest w tematycznych cyklach, co ma zapewniać większe skupianie uwagi na poszczególnych przedmiotach. Pedagogika waldorfska z kolei charakteryzuje się tym, że często stosowane są w nich zajęcia praktyczne oraz artystyczne.
Warto także wiedzieć, że nie każda niepubliczna szkoła (zobacz - tablice suchościeralne) podstawowa musi być oparta na tradycyjnych metodach nauki. Niektóre z nich wykorzystują w tym celu zdobycze nowoczesnej socjologii oraz wiedzy o pracy ludzkiego mózgu.