Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Wolny czas w ogrodzie zależnie od wieku dziecka

Najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa nierzadko wiążą się z zabawą w przydomowym ogródku. Zobacz, co pociechy ciekawi w ogródku zależnie od ich wieku.


Z blaskiem słońca przeświecającym poprzez listowie drzew, wiśniami rwanymi bezpośrednio z drzewa, kroplami deszczu stukającymi o daszek domku bądź namiotu, z gonitwą po murawie do utraty mocy i zabawą w dom. To od nas zależy, czy nasze pociechy będą miały co wspominać. Aranżując zagospodarowanie ogródka, miejmy na uwadze: dzieciaczki potrzebują trochę powierzchni i swobody. Ile, to zależy od wieku jak też liczby dzieci. Im mniejszy ogród, tym trudniej wygospodarować dla nich właściwe miejsce do zabawy. Pomogą w tym .Niemniej jednak warto spróbować. Nawet jeśli na jakiś czas trzeba będzie zrezygnować z uładzonego, zielonego wnętrza napełnionego wypielęgnowanymi roślinami.

polecane domki dla dzieci
Author: Praktiker
Source: Praktiker
Maluchy roczne jak też dwuletnie chętnie grzebią w piachu oraz bawią się na trawie zabawkami. Wystarczy im piaskownica, rozwinięty pled, a w upały plastykowy basen z wodą. Pociechy 3-6-letnie z uwagą słuchają dorosłych, bowiem rozpiera je potrzeba zgłębiania tajemnic świata. Zadają dziesiątki pytań. Chcą wszystko zbadać, obejrzeć, posmakować. Poczynają poznawać świat przyrody. Dla takich pociech wykreujmy przestrzeń ogrodową z darnią, po której można biegać, zrywać kwiecia i cieszyć się wirującymi nad nimi motylami.


Starczy w jednym miejscu zostawić kępy rzadziej koszonej trawy albo nieduży fragment terenu określić na łąkę kwietną czy też wysiać tam mieszankę kwiatów jednorocznych. Warto również ustawić domki dla dzieci oraz zawiesić huśtawkę oraz posadzić 1-2 krzewy, za jakimi znajdzie się zaciszny kącik do zagadkowych zabaw. Dobrze też zdecydować się na rozwiązania tego typu. Dzieci w tejże grupie wiekowej to doskonali pomocnicy z entuzjazmem grabiący jak też kopiący zagonki, sadzący kwiaty oraz zrywający owoce. Wspólne przedsięwzięcia mogą dostarczyć i dzieciom, jak i dorosłym sporo satysfakcji.

Pociechy 7-9-letnie najczęściej najchętniej bawią się jeszcze koło domu, jednakże potrzebują sporo ruchu i urozmaiconych zabaw.

Interesują Cię przeróżnego typu fachowe artykuły? Więc kliknij tutaj antresole magazynowe i przeglądaj nasze następne teksty na ten temat. Czekamy na Twoją ocenę.

Przydać się może huśtawka oraz urządzenie do wspinania (z drabinkami, linkami i na przykład zjeżdżalnią) a także pojazdy dla dzieci.