Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Wspieranie rozwoju dziecka poprzez zabawę

Dzień Dziecka, urodziny, święta, niezależnie od okazji chcemy podarować naszym pociechom coś wyjątkowego. Na jaki podarunek się zdecydować, żeby ujrzeć na ich twarzach szeroki uśmiech?
Ekstra pojazd, który sprawi, że nijaka zabawa w piaskownicy czy na podwórku stanie się niezapomnianą przygodą to propozycja dla maluchów. Mały kierowca będzie mógł ładować do pojazdu swoje skarby czy „materiały budowlane”. Pojazdy dla dzieci posiadają wygodne siodełka i z łatwością dają się prowadzić przez maluchy - zabawkowe pojazdy dla dzieci. Nie znudzą się dziecku nigdy, a dodatkowo, zachęcą do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.

radosna dziewczynka
Author: Randen Pederson
Source: http://www.flickr.com
Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się w Polsce trampoliny. Trampolina oprócz ewidentnych korzyści relaksujących i rozrywkowych, usprawnia koordynację ruchową. Decydując się na konkretny model, powinniśmy uwzględnić kto będzie korzystał z batuty i gdzie planujemy ją postawić. Trampoliny ogrodowe, przeważnie wyposażone są w siatkę zabezpieczającą, dzięki czemu dzieci mogą bez obaw cieszyć się tą formą rozrywki. Siatka do trampoliny w przypadku dzieci to element nieodzowny (o tym czytaj na tej stronie), nie zapominajmy o tym.

Z czytania wynikają same korzyści, toteż nawyk ten musimy w dzieciach zaszczepiać od najmłodszych lat. Książki dbają o słownictwo, rozbudzają ciekawość świata, uczą postaw społecznych, angażują do dalszych przemyśleń. Same zalety żadnych wad.Jeśli szukamy zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka w wielu obszarach postawmy na zabawki kreatywne. Dla młodszych dzieci mogą być to np. zestawy majsterkowicza, dla starszaków zestawy do składania pojazdów lub puzzle. Mimo, że układanie puzzli to jedna z najbardziej wiekowych zabaw jakie wymyślono, ich popularność nie maleje. Dzieci już od najmłodszych lat obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Z tej przyczyny, dobierając zabawki dla naszych dzieci, należy wziąć pod uwagę, że wbrew pozorom podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w przyszłości.