Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Kreatywne zabawy klockami dla każdej pociechy

Klocki to prawdopodobnie jedna z najbardziej popularnych zabawek, zaraz po pluszowym misiu. Zarówno w przypadku pluszowych misiów jak i w wypadku klocków, nie ma znaczenia czy bawi się nimi chłopiec czy dziewczynka, w podobny sposób świetnie radować się nimi będą tak chłopaczki jak i dziewczęta. Ci pierwsi przy pomocy prostopadłościanów konstruować będą samochody i płatowce czy koszary dla plastikowych żołnierzyków. Z kolei dziewczynki mogą postawić mieszkanka dla laleczek, chociaż na pewno nie jest to prawidłem. Zdarzają się również dziewczynki, bawiące się samochodami, a więc stawiają tory wyścigowe i tym podobne konstrukcje.

wieża z klocków Lego Duplo
Author: Lars Plougmann
Source: http://www.flickr.com
Niezbitym plusem zestawów Lego Duplo bądź innych tego rodzaju zabawek jest to, że dzieci ogranicza wyłącznie ich własna fantazja. Tego rodzaju zabawki uczą dzieci kreatywnego myślenia i wyrabiają wyobraźnię.

Jeżeli żywo ekscytuje Cię analizowana w tym artykule kwestia, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://kamea.pl/komplet-czapka-komin) omawiającym pokrewne zagadnienia.

Mało tego, może to być świetna frajda dla całej rodzinki. Nie istnieją przeszkody, żeby razem z maluchami bawili się dorośli. Proste konstrukcje da się tworzyć już nawet z najmniejszymi dziećmi.

klocki typu Lego
Author: dierk schaefer
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie propozycja klocków jest bardzo bogata, w zależności od wieku i zainteresowań użytkowników. Zestawy Lego Duplo przeznaczone są dla najmniejszych, z tego względu klocki są stosunkowo duże, tak by dziecko w wieku do trzech lat mogło używać ich zupełnie pewnie, tak że nawet to najmniejsze z dzieci w trakcie zabawy nie zmieści do buźki żadnego elementu. Zestaw klocków Lego Duploutworzono z odpornego plastiku. To, że pojedyncze elementy są duże, nie tylko przez wzgląd na bezpieczeństwo dzieci. Poza tym takie duże klocki dużo łatwiej jest ze sobą łączyć, wygodniej jest więc się nimi bawić małemu dziecku. Dostosowane są również do szczebla rozwoju malucha.

Zatem najmłodsze z czeredy mogą pobawić się zestawami klocków przypominającymi zwierzątka. Nawet logo zestawu Lego Duplo to schematycznie narysowany króliczek. Dobrze to naświetla filozofię tegoż zestawu. Wszystko ma być proste i jasne, tak ażeby maluch nie miał kłopotu w toku zabawy, i nie zniechęcał się nadto zawiłymi zadaniami.

Proste formy i wyraźne kolory posiadają również walor edukacyjny. Ogólne wyobrażenia zwierząt i osób mają za zadanie malcowi pomóc w zapamiętywaniu i powiązaniu nazw z konkretnymi rzeczami w rzeczywistości. Kiedy maluch wyrośnie z zestawów Lego Duplo, czekają na niego koleje zadania, albowiem zabawy klockami to znakomita zabawa dla dzieciaczków w jakimkolwiek wieku.