Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Kolonie jako właściwe rozwiązanie na zapewnienie dziecku rozrywki

Wyjazd latorośli na kolonie, lub biwak jest dobrym wyjściem na zapewnienie dziecku przyjemności na fragment wakacji. Wymogiem jest wyrażenie chęci przez dziecko, bo zmuszenie go do wyjazdu może dostarczyć więcej szkody aniżeli zysku. Gdy dziecko nie chce jechać, nieraz warto poczekać jeszcze jeden rok, niż wysyłać dziecko na siłę i narazić je na niemiłe wspomnienia zrażając do tej formy wypoczynku na całe życie.

Kolonia na kajakach
Author: Trevor Mattea
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli jest zdecydowane do rozłączenia się z rodzicielami, to podróż stanowi dla niego przydatną szkołę samodzielności. Będzie patrzyło na siebie i własny świat z odrębnej aniżeli do tego czasu perspektywy. Jeżeli wyjazd nastąpi za wcześnie, dziecko może się czuć wzgardzone przez opiekunów, a to zaburza jego poczucie bezpieczeństwa. Należy wspólnie z latoroślą wybrać miejsce i jakość wypoczynku.

Może to być biwak związany z jazdą konną, obóz językowy, albo warsztaty taneczne, wszystko jest zależne od predyspozycji dziecka.

Jeśli chcesz być na bieżąco w tym temacie, to spodoba Ci się aktualna treść (http://surfpoint.pl/windsurfing). Poczytasz o niej pod wskazanym tu linkiem. A jeżeli będziesz posiadał wątpliwości, szybko na nie odpiszemy!

Wyjazdy kolonijne i na obozy to znakomity sposób na to, by zawrzeć nowe koleżeństwa wśród równolatków. () W przyszłości o wiele swobodniej będą nawiązywały kontakt z pozostałymi i zwyciężą własną nieśmiałość. Przebywanie z dala od rodzicieli pozwala na poczucie niezależności i polepsza zdolność bycia samodzielnym. Jest zdany tylko na siebie, przez co zdobywa nową wiedzę.

Wyjazd na kolonie, lub obozy to bardzo dobry moment, by pociecha nauczyła się rozważnego gospodarzenia ustalonym budżetem. Dzięki temu w przyszłości będzie bardziej racjonalnie wydawać finanse i nauczy się oszczędzania.

Inne, również bardzo interesujące szerokie opracowanie opisywanego tematu znajdziesz tutaj. Sprawdź koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

To też niezła okazja do tego, ażeby dziecko nauczyło się rygoru i stosowało się do panujących zasad. W czasie takich wakacji partycypanci zobligowani są do przestrzegania ciszy nocnej, zachowania porządku, godzin posiłków.

Możliwość wyjechania na wypoczynek z dzieciakami, które posiadają takie same zapały, to spory pozytyw naszych czasów. Młodzi posiadają sposobność kształcić się w przedmiocie własnych zamiłowań, spotkać pokrewne dusze, demonstrować swoje umiejętności przy przychylnym poparciu trenera. Nad bezpieczeństwem latorośli czuwają opiekunowie, którzy mają dodatkowe uprawnienia.