Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Przydatne meble i pozostałe akcesoria dla dzieci

telefon
Source: www.morguefile.com
Zabawki to niesamowicie ważne przedmioty, które mogą wspierać rozwój intelektualny i manualny dzieciaka. Naturalnie nie każdy model ma takie cechy – niektóre przedmioty wręcz mogą szkodliwie wpływać na malucha. Fundamentalną rolą rodziciela zatem jest prawidłowy dobór przedmiotów, które sprawiają radość dziecku. W rzeczywistości, te wszelkie myśli oraz wątpliwości będą przy nas już do końca. Nic z tym nie zrobimy. Ale na pojawienie się dziecka powinniśmy się przyszykować także w bardziej materialny sposób. To także mrozi nam krew w żyłach, zwłaszcza jeśli to nasze pierwsze dzieciątko.

Ilość rzeczy, które musi mieć taki mały człowieczek, przyprawia o zawrót głowy. Stąd też lepiej zrobić sobiepełną listę już w czasie ciąży. Nie będzie tym sposobem biegania po sklepach za pięć dwunasta. Podobne wycieczki kosztują mnóstwo stresu, a także bywają robione na chybcika. Dobrze jest zrobić to wcześniej i mieć z tym święty spokój, gdy już maluszek zacznie rządzić naszym życiem.
dziecko
Author: Gabriel Pinto
Source: http://www.flickr.com
Do najważniejszych zakupów w związku z narodzinami dziecka należą nowe meble. Przede wszystkim należy pomyśleć, jakiego typu łóżeczko będzie najlepsze.

Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje. Najbardziej popularne jest klasyczne łóżeczko wyposażone w szczebelki. Można również dostać wersję turystyczną, mającą możliwość łatwego składania i przewożenia. Alternatywą dla łóżeczka jest kołyska. Należy jednak pamiętać, że w kołyskach jest o wiele mniej przestrzeni i dziecko szybko z kołyski wyrośnie. Tak więc łóżeczko będzie w użyciu zdecydowanie dłużej. Z drugiej strony lekki ruch kołyszący większości małych dzieci sprawia przyjemność, a co najbardziej istotne – pozwala im zasnąć.

Innym, choć już nie tak niezbędnym meblem jest przewijak. przewijaki na łóżeczko (cebababy.pl/produkty/przewijaki), jak sama ich nazwa wskazuje, służą do przewijania niemowląt. Można znaleźć wiele rodzajów, najczęściej są wyposażone w kilka półek na potrzebne akcesoria oraz blat do zmienny pieluchy. Często mają kółka, by można było je prosto przemieścić. Powszechne są także przewijaki nie w formie mebla, a nakładki na łóżeczko, którą można zakładać i usuwać w razie potrzeby.
Sen niemowlaka
Author: Kat Jordan
Source: http://www.flickr.com
Kołyska, czy wózeczek to przedmioty potrzebne, każdy się z tym zgodzi. Możemy kupić je nowe lub też z drugiej ręki, które bardzo często są w równie dobrym stanie, za to o wiele tańsze. Stąd też jeżeli posiadamy taką alternatywę, warto z tego skorzystać.

A jeśli mówimy już na temat łóżka, równie ważnym elementem jest pościele dziecięce. Przy jej wyborze nie sugerujmy się metką, ale jakością. Najlepiej, aby była z materiału przyjemnego w dotyku, nie wywołała uczulenia, a także posiadała wszelkie atesty. To bardzo ważne, gdyż mięciutka skóra naszego dziecka ma z nią styczność. O komfort małego dziecka trzeba dbać przez cały czas, zatem zakup właściwego łóżeczka to jeszcze nie wszystko. Trzeba pamiętać o konieczności zakupu takich rzeczy jak wózek, w razie konieczności nosidełko oraz, w perspektywie, fotelik samochodowy. Wybór wózka może nastręczać kłopotów z powodu zbyt bogatego obecnie wyboru. Nie zawsze jednak najnowsze i najbardziej nowoczesne modele będą dobre dla dziecka. W celu dokonania właściwego wyboru trzeba zasięgnąć porady ludzi z większą wiedzą w tym temacie. Interesującym i stosunkowo niedawno wprowadzonym pomysłem jest poduszka do karmienia piersią ((link)). Zapewnia ona wygodę w czasie karmienia zarówno matce, jak i niemowlęciu. Poza czasem karmienia może służyć także jako posłanie do leżenia dla dziecka.