Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Jak przygotować swoją córkę do pierwszej komunii świętej?

pierwsza komunia
Author: Wojciech Doganowski
Source: http://www.flickr.com
Pierwsza Komunia Święta to nie jedynie wielkie przeżycie dla każdego dziecka ale także duży stres jak też spory koszt dla rodziców. Całe uroczystość poprzedza ciąg przygotowań nie tylko duchowych, jak również tych związanych z zakupem właściwego wyposażenia komunijnego, przygotowaniem przyjęcia i zaproszeniem rodzimy. Bardzo ważnymzakupem są stroje komunijne. W tym momencie działa multum firm które specjalizują się jedynie w sukniach i albach komunijnych.

Ich oferta jest naprawdę duży i nie jest prosto wybrać. Coraz częściej ten problem rozwiązują parafie, które odgórnie narzucają, że wszyscy uczniowie muszą mieć identyczne alby komunijne. Dzięki temu żadne dziecko nie czuje się gorsze, a rodzice nie prześcigają się w zakupie coraz to kosztowniejszych i zdobnych strojów. Zazwyczaj nawet niewierząca rodzina posyła pociechę na nauczenia przed komunią, żeby inne dzieciaki nie piętnowały.

To smutny przykład pójścia za tłumem. O ile sukienki komunijne są zazwyczaj ujednolicone, to znacznie więcej swobody zostaje podczas wyboru dodatków komunijnych. Dziewczynki muszą kupić dodatkowo wianków, torebek, chłopcy natomiast okapników do świec oraz rękawiczek. W przypadku gdy wszyscy przystępujący do Komunii są ubrane tak samo, paru rodziców kupuje drugiego zestawu stroju: sukienki bądź garnituru, w które dziecko może przebrać się po oficjalnej uroczystości w Kościele.

kościół
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Właśnie: należy poruszyć bardzo ważną kwestię, a konkretniej: co robić, jeżeli chcielibyśmy najzwyczajniej w świecie sprawić, że właśnie nasza córka będzie bardzo gustownie wyglądała? Wielce znaczącą kwestią jest to, aby w żadnym wypadku nie oszczędzać kasy na suknię. Musimy mieć na uwadze, iż w żadnym razie nasza córka nie powinna miewać jakichkolwiek kompleksów związanych ze swoją suknią. Zwróćmy uwagę, że tylko piękne suknie do Komunii Świętej są jakby nie patrzeć niezwykłe, no na wagę złota. W bardzo wielu polskich parafiach nie ma sukienek, a alby, bo nieco biedniejsze 9-latki miały problemy dot.

tego, że akurat ich suknia nie prezentuje się jak ubrania córek adwokatów, właścicieli firm, etc. Zapamiętajmy, iż jeżeli w akurat naszej parafii ciągle są właśnie suknie, należałoby trochę wykosztować, ale no przynajmniej nie dopuścić do tego, aby córka miała nawet małe powody do płaczu. No wiadomo - pierwsza komunia święta zdarza się wyłącznie jeden raz w ciągu swojego życia, a więc czymś bardzo ważnym jest to by dbać o swoją córkę. Nawet jeżeli to za bardzo próżne zachcianki.