Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Ubiór na I Komunię

Ubiory komunijne
Author: ubiory-komunijne.pl
Source: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Warto mieć świadomość, że to my mamy wpływ na to, jak zostanie przeżyta Komunia przez nasze dziecko. Rozmawiajmy z nim na ten temat i wytłumaczmy mu sens tego wydarzenia, jego wymiar duchowy. Stwórzmy listę niezastąpionych i naprawdę ważnych dla nas gości – przyjęcie pierwszokomunijne to nie wesele, zaprośmy więc na nie wyłącznie najbliższą rodzinę i przyjaciół, którzy odegrali ważną rolę w życiu naszego dziecka. Zaproszenia możemy wykonać sami w programie graficznym lub korzystając z pomocy zaprzyjaźnionego grafika. Aby było niepowtarzalne, wykorzystajmy fotografię naszego dziecka i razem z naszą pociechą opracujmy indywidualny, pozbawiony schematyczności tekst.

Pierwsza komunia święta jest pewnym z takich właśnie wydarzeń. To tak w rzeczywistości pierwsza możliwość dla młodego człowieka na wzięcie udziału w tak podniosłym dla niego święcie. Po pierwsze jest to niesamowicie kluczowe przeżycie wewnętrzne oraz kościelne. Młody chrześcijanin staje się pełnoprawnym wiernym wspólnoty oraz uczestnikiem mszy świętej. W trakcie tej uroczystości odbywa się jego pierwsza komunia.

Często jednak cała praktyczna otoczka tego wydarzenia tłumi jego duchowe znaczenie. Nie zmienia to faktu, że jest to pierwsza okazja do zakupu przepięknych strojów oraz rekwizytów a najczęściej mamy rozkręcają całą tą maszynerię. Między innymi Pierwsza komunia 2014 jest sakramentem, który wnosi dużo w życiu młodego człowieka i mocno związuje go z wiarą katolicką. Jest to święto, jakie, jak pozostałe święta głęboko utrwalone w naszej świadomości, choć stare, porządne, bogate polskie wesele i ślub pary młodej, stanowi ważny dzień nie tylko dla samego młodego człowieka, ale także jego rodziny. Dziecko po raz pierwszy w życiu udaje się do spowiedzi i odbywa się pierwsza komunia – pierwszy raz przyjmuje najświętszy sakrament, po czym wymaga się od niego dokonywania tych rytuałów stale i pozostali tradycyjni ludzie niezwykle radośnie odnoszą się do tego, że chłopiec albo dziewczynka dochodzi do ich silnej zbiorowości.

Dlatego też Kościół ujednolicił ubiór. Nie mogło przecież tak być, że w tym nietuzinkowym dniu z kościoła robi się pokaz mody. Alby komunijne okazały się doskonałym lekarstwem na tę ekstrawagancję w ubiorze (http://www.albykomunijne.pl/index.php?strona=3kk-rs). Od tej pory chłopcy i dziewczynki były ubierane spójnie w białe alby. Każde dziecko otrzymywało tą samą, wykonaną z tego samego materiału i w tej samej cenie.

Od tej pory różnice klasowe i zarobkowe nie były odczuwalne w terminie tej uroczystości. Wspomniane zmiany dały także komfort dzieciom. Te z mniej zamożnych rodzin nie czuły się już gorsze i nie były narażone na szyderstwo ze strony bogatych dzieciaków. Kolejny wrażliwy temat to moda pierwszokomunijna, szczególnie sukienki do komunii Jeśli w naszej parafii dzieci nie zakładają alby, znajdźmy w Internecie firmę, która szyje stroje komunijne, lecz zdecydujmy się na prostą i skromną sukienkę. Nie ma nic bardziej przygnębiającego niż dziewczynki-bezy, będące komiczną kopią panien młodych.

I wreszcie obiad pierwszokomunijny. Unikajmy restauracji, w których znajdziemy się na wspólnej sali z sześciorgiem innych rodzin, które zakłócą nam intymne spotkanie w gronie rodziny. Jeśli mamy dom, zdecydujmy się na wynajęcie firmy cateringowej i zróbmy przyjęcie w salonie, a nawet – przy ładnej pogodzie – w ogrodzie. Fotografowanie i kamerowanie zlećmy sąsiadowi, a sami skupmy się na rodzinie – mamy tak mało okazji, by spotkać się z naszymi bliskimi – nie zaprzepaśćmy tego!