Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Dla sporej grupy osób to najistotniejszy dzień w całym życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?

Author: Superfoto.pl
Są różne parafie - niektóre z nich kładą znaczący nacisk na to by mimo wszystko dziewczynki oraz chłopcy chodzili do komunii świętej w albach, ale zdarzają się również parafie, w których po prostu kładzie się większy nacisk na suknie oraz garnitury. Można zaryzykować twierdzenie, że alba jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Chociażby z tego powodu, iż przynajmniej obędzie się bez denerwującej rewii mody.

W szczególności rodzice małych dziewczynek przesadzają - uważają, że pierwsza komunia to świetna okazja do lansu.
komunia święta
Author: John Ragai
Source: http://www.flickr.com
A poza tym, dzieci pochodzące z biedniejszych familii mogą mieć pewne kompleksy. Co prawda różnice społeczne są normalnym zjawiskiem, ciężko uważać, że to coś negatywnego, ale Kościół to taka instytucja, która niejako głosi równość, a więc fakty są takie, iż alba komunijna w sumie powinna być standardem.

Zapewne ludzie o mocno antyklerykalnych poglądach rzekną, że to zapewne jakiś "spisek", zatem księża zarabiają bardzo duże pieniądze na albach komunijnych, lecz bez cienia wątpliwości nie należy podchodzić do kwestii alb w akurat taki sposób - to raczej głupie myślenie! Ale, owszem, jest to dla nich bardzo uroczyste wydarzenie. Wiadomo że, nie ma co od nich wymagać, iż nagle staną się świadomi swojej religii. Dziecko w tym wieku ma wiele problemów innej, dziecięcej natury.

Najważniejsze, żeby dziecko pozostało dzieckiem, jak najbardziej naturalnym, żeby cieszyło się z prezentów, a msza w kościele może znudzić... Nie róbmy z tego tragedii. Jest czas bowiem w życiu na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już od małego dziecko powinno uczyć się obowiązkowości, gdyż dzięki temu będzie lepiej dostosuje się do życia w przyszłości.
Komunia
Author: János Korom Dr.
Source: http://www.flickr.com
Weźmy pod uwagę również zakup używanej sukienki.

Powinniśmy o tym pomyśleć wcześniej i śledzić ogłoszenia w sieci. Być może trafimy na coś wyjątkowo ładnego za bardzo małe pieniądze. Zaoszczędzoną w ten sposób kwotę z radością przeznaczymy na niewielkie pamiątki rozdawane w ramach wdzięczności przybyłym gościom (poznaj dodatkowe informacje na http://www.albykomunijne.pl/).

Niebanalnym pomysłem są haftowane woreczki, uszyte z tej samej co sukienka tkaniny, do których możemy włożyć kilka migdałów oraz karteczkę z podziękowaniem. Jeżeli jednak w parafii, w której nasze dziecko przystępuje do omawianego sakramentu, rodzice zdecydują się na alby, nie wyłamujmy się.