Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Mała historia konsol

konsola X-box 360
Author: redcoon.pl
Jeszcze jakiś czas temu dzieciaki po lekcjach rzucały tornistry pod biurko i biegły na dwór. Do domu trzeba ich było zaciągać na siłę. To przecież poza nim działy się najfajniejsze historie. Można było zrobić dom na drzewie lub pograć w ganianego. Chłopaki całymi dniami grali w piłkę, a dziewczyny bawiły się lalkami.

Dzieci wręcz błagały rodziców o jeszcze jedną godzinę na dworze. Konsoli nie da się po zakupie udoskonalać, dokupując świeższe elementy, tak jak czyni się to w wypadku klasycznego PC. Stanowi ona zamkniętą całość, do której da się dodać jedynie elementy peryferyjne, takie jak karty pamięci, kontrolery, sprzęt muzyczny i ekran.
Gry na kosnolęw Blackgames.pl
Source: Blackgames.pl
Najbardziej znane konsole, poczynając od tych pierwszych, to NES (japoński sprzęt, Nintendo Entertainment System), który w Polsce z różnych przyczyn nie był osiągalny, dlatego powstały jego odpowiedniki, do dzisiaj obecne w licznych mieszkaniach: Pegasus. Te małe maszynki przyłączane do ekranów telewizora, umożliwiały granie w Contrę czy początkowe tytuły z serii Mario Bros.

Już w latach 90' grupy uczniaków oblegały każdy sklep z grami, kartridge'ami i pierwszymi płytami CD.
Blackgames.pl - konsole
Source: Blackgames.pl
W sklepach aktualnie znaleźć można kilka wartych uwagi urządzeń. Japońskie Sony oferuje dwie generacje konsol - Playstation 3 i Playstation 4 (::sklep::). Firma Billa Gatesa posiada w sprzedaży Xbox 360 i Xbox One, japońskie Nintendo zaś WiiU. Ceny konsol lepszych generacji rozciągają się zależnie od fakultatywnych dodatków.

Wydając mniej pieniędzy można dostać Playstation 3 – w tym przypadku ceny oscylują około 700 zł za nowy egzemplarz. Na wszystkie najpopularniejsze konsole wydano mnóstwo wciągających produkcji, głównie strzelanek (First Person Shooter), symulatorów wyścigów i zręcznościówek. Najlepsze gry na PS2 to z całą pewnością Guitar Hero, w którym możemy udawać najbardziej znanych gitarzystów. Zarekomendować trzeba też świetną grę wyścigową Gran Turismo. Na PS3 stworzono mnóstwo stanowiących klasykę serii, takich jak FIFA, Tekken i Call of Duty.

Gry na PS4, ze względu na lepszą konfigurację, mają dużo lepszą grafikę. Konsola Microsoftu zaś posiada nawet obszerniejsze spektrum. Niektóre gry na XBOX 360 wspierają wyjątkowy kontroler Kinect, co pozwala na wykrycie ruchu gracza i przeniesienie go na rozgrywkę. W rodzaju znajdziemy mnóstwo pozycji sportowych i zręcznościowych. Konsola ta (::tutaj odnośnik do e-sklepu::) też szczyci się wybitną polską grą fabularną Wiedźmin.

Dzisiaj najpopularniejsze urządzenia to XBOX 360 (blackgames.pl/xbox-360-konsole-c-130_131.html) oraz Playstation 3 (blackgames.pl/playstation-3-c-981.html). Zaopatrzone w szybkie, markowe procesory, pojemne dyski i połączenie z siecią. Najpowszechniejsze gry na XBOX 360 to rodzina gier Battlefield, rodzimy Wiedźmin a także Assassins Creed, zaś gry na Playstation 3 to God Of War, kontynuacje serii GTA oraz najnowszy Tomb Raider.