Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Udało się - powiększamy rodzinę! Tylko co dalej? Czy poradzimy sobie z totalnie nowym zadaniem?

Czy współczesnym rodzicom jest łatwo? Chyba tak - powie pokolenie starsze – jednorazowe pieluchy, zupki w słoiczkach, piękne ubranka, salki zabaw dla dzieci. Kiedyś tego nie było... Raczej nie - powie pokolenie młodsze – konserwanty w jedzeniu, chińskie produkty dla dzieci, alergie, bezstresowe wychowanie i presja bycia idealnym rodzicem. Kiedyś tego nie było... Ale pytania o pierwsze kroki z maleństwem, które zadają sobie przyszli rodzice, pozostały chyba niezmienne.

dziecko
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com
Życie obraca się o 180 stopni w chwili, kiedy para dowiaduje się, że na świecie pojawi się ich upragnione maleństwo. Niezależnie, czy maleństwo jest planowane, czy nie do końca. W głowie pojawia się wówczas milion znaków zapytania – komu pierwszemu powiedzieć, jak się dobrze przygotować, co można zrobić, żeby ciąża przebiegła bez problemów? Na szczęście natura daje przyszłym rodzicom sporo czasu na przemyślenie wielu spraw. Wsparcie rodziny i fachowa opieka lekarska pozwolą przyszłej mamie maksymalnie zadbać o siebie i przygotować umysł i ciało. Dobrze jest owocnie wykorzystać czas oczekiwania na maleństwo i poświęcić go na istotne rozmowy z partnerem, co to znaczy być dobrymi rodzicami, czy dziecko umocni więź między małżonkami i czy para będzie mogła polegać na sobie w każdym trudnym momencie. Za drugim razem życie stanie na głowie niedługo po porodzie kiedy nadejdzie całkowicie nowa rzeczywistość. Maleństwo będzie potrzebowało całodobowej opieki rodziców, a rodzice wzajemnej pomocy i zapewnień, że dobrze sobie radzą z nowymi zadaniami. Każdego dnia para uczy się czegoś nowego o swoim dziecku i o sobie wzajemnie.

Nie ociągaj się! Jeśli spodobały Ci się nasze artykuły, to doczytaj i sprawdź nowe i interesujące treści. Trzeba kliknąć w poniższy link.

Maluch, chociaż jest najmniejszy w rodzinie, przejmie ”fotel” szefa i ustali rodzicom nowy rytm dnia. O kompromisach, wolnej sobocie czy wakacjach długo nie będzie mowy. Brak snu, przeorganizowanie mieszkania, wszędobylskie produkty dla dzieci i chwilowy zanik życia towarzyskiego da się we znaki, ale następne wspólne miesiące i lata zrekompensują te niedogodności w stu procentach - - Kupiec. Podziwianie rozwoju małej istoty, zmieniające się potrzeby, pierwsze uśmiechy i słowa – dzięki temu nowe, wspólne życie będzie po prostu pełniejsze i żadne małżeństwo nie zamieni go na nic innego.

Mała dziewczynka na świeżym powietrzu
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com
Lecz teraz przed nimi wejście w najtrudniejszy moment – wychowanie. I znów pojawi się szereg istotnych pytań - czy wystarczy dobrze żyć, dawać właściwe wzorce, pozwalać dokonywać samodzielnych wyborów, analizować je czy może stale prowadzić za rękę i pomagać? Czy zdać się na bezstresowe wychowanie? Czy jednak pozwalać robić błędy i wyciągać nauki czy chronić przed nimi tak długo, jak tylko się da? Wielu rodziców szuka odpowiedzi w poradnikach, szuka wzorców wśród bliskich lub znajomycha część zdaje się po prostu na siebie, swój instynkt rodzicielski i swoje obserwacje. Więcej porad dotyczących wychowania - Mexller