Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Wady wzroku są dużym problemem Polaków, dlatego powinno się badać swój wzrok.

W Polsce więcej, niż 10 milionów mieszkańców korzysta z okularów, a niewiele ponad milion stosuje szkła kontaktowe. Niecałe 50% Polaków wymagających korekcji wzroku to osoby w wieku kilkunastu lat. Wady wzroku to coraz cięższy kłopot Polaków.

badania okulistyczne
Author: Les Black
Source: http://www.flickr.com
O problemach ze wzrokiem możemy mówić wtedy, gdy promienie świetlne, które wpadają przez źrenicę oka padają dokładnie na siatkówkę. Leczenie wad wzroku obejmuje wiele różnorakich wad, jak nadwzroczność, krótkowzroczność, czy astygmatyzm. Takie trudności mogą zostać rozwiązane przez używanie okularów bądź szkieł kontaktowych. Są jednak także inne choroby oczu, których pozbycie się wymaga konkretnego zabiegu.

zbadaj wzrok
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Takim zabiegiem jest operacja na zaćmę. Zaćma jest dolegliwością degeneracyjną albo nabytą, która prowadzi do zmętnienia soczewki (źródła). Może przyczynić się do oślepnięcia. W naszym kraju na zaćmę cierpi blisko 800 tysięcy osób i są oni najczęściej w podeszłym wieku. Nie oznacza to jednak, że i ludzie poniżej 60 roku życia nie nie chorują na to schorzenie oczu. Operacja na zaćmę to jedyna metoda wyleczenia. Operacja taka polega na wszczepieniu innej soczewki. Kolejne istniejące leczenie wad wzroku to korekta laserowa. W sytuacji nadwzroczności oraz krótkowzroczności lekarz specjalista wykona badania, które kwalifikują chorego do korekcji.

Osobno dla każdej wady rozważa się teoretyczne korzyści i ryzyko. Wielkim plusem takich korekcji jest fakt, że wykonuje się je w w ciągu jednego dnia, dzięki czemu chory po kilku godzinach może wrócić do domu. Po takiej korekcji ostrość wzroku wraca już po 7 dniach. W tym czasie pacjent nie powinien chodzić do pracy i nie może prowadzić samochodu.

Obecnie kwestie związane ze wzrokiem nie są już tak skomplikowanym problemem, jak kilkadziesiąt lat temu. W XXI w. leczenie wad wzroku jest o wiele bezpieczniejsze i wydajniejsze. Wiele nowych rozwiązań nie uwalnia nas jednak z obowiązku dbania o swoje oczy. Zwłaszcza, że w dobie nowoczesnej technologii oczy są znacząco narażone. Dlatego też należy pamiętać o regularnych badaniach wzroku.