Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Jazda konno to same zalety. Zobacz, jaki ma to wpływ na zdrowie, jak poprawia stan psychiczny

Koń to jeden z najlepszych przyjaciół ludzi ze świata zwierząt. Od starożytności towarzyszy nam, wypełniając role bojowe, pomagając uprawiać pola, służąc bardzo długo jako siła pociągowa w komunikacji pomiędzy miastami oraz różnymi krajami. Kiedyś sądzono, że wraz z postępem cywilizacji mechanicznej koń wymrze.


koń
Author: Jeroen Werkman
Source: http://www.flickr.com
Jednakże dzisiaj choć nie używamy tych zwierząt do walki czy ciężkiej pracy na polu, chętnie wykorzystujemy je do zawodów jeździeckich, jazdy rekreacyjnej oraz oczywiście hipoterapii, jaka ma ogromne znaczenie dla niepełnosprawnych dzieci. Jazda konna ma tak wiele plusów, iż faktycznie trudno je wszystkie wymienić. Najistotniejsze, że wpływa korzystnie na układ kostno-mięśniowy człowieka. Polecana jest do wyrobienia nawyku utrzymywania właściwej postawy, ponieważna koniu nie można się garbić!

W czasie jazdy na grzebiecie konia pracują nie tylko mięśnie łydek oraz ud, lecz również górne partie ciała. Delikatne i kołyszące ruchy zwierzęcia wymuszają rozluźnienie mięśni i ich wzmocnienie, co pomaga przy zachowaniu prostej postawy też po zejściu z konia. Spacer na konno dostarcza wielu przyjemnych wrażeń, bardzo zbawiennie wpływających na psychikę dziecka oraz dorosłego. Kolejnym atutem takiej aktywności jest wypoczynek na świeżym powietrzu, z dala od spalin i zgiełku ośrodka miejskiego, bowiem kluby jeździeckie przeważnie znajdują się na obrzeżach miast. Szczególnie właściwy wpływ jazdy konno obserwujemy podczas hipoterapii.


Konie
Author: Carine06
Source: http://www.flickr.com
Często dzieci chore, na koniach albo kucykach stają się dziećmi zdrowymi w tym pojęciu, że mogą poruszać tak samo jak rówieśnicy, zasmakować innego życia. Ciepło bijące od zwierzęcia i jego łagodne ruchy powodują, że osoby upośledzone z większą łatwością wykonują ruchy, które zazwyczaj sprawiają im trudność, ćwiczą zachowanie równowagi.

Zaciekawił Cię ten wpis? Masz chęć pozostawić swoje komentarze na temat (http://www.pischool.pl/kontakt/)? Będzie to dla nas bardzo radosne przeżycie.

Instynktownie odczuwają również pozytywne podejście konia i zyskują bardziej zauważalną pewność siebie. Takie spacery polecane są również osobom z odmiennymi schorzeniami, typu cukrzyca, nerwica lub choroba ciśnienia. Korzystnie zapisać nasze dziecko na obóz konny, na przykład obozy konne na Mazurach - mazurskie obozy konne z patataj.com (mazurskie obozy konne z patataj.com)i nasze dziecko nie jest upośledzone, to kontakt z koniem będzie dla niego niezwykle cenny. Zdecydowanie korzystnie się nad tym zastanowić.