Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Pierwsza komunia święta – jakiego rodzaju dodatki można znaleźć? Zobacz, co jest obecnie modne

Jedną z istotniejszych uroczystości w życiu dziecka dorastającego w katolickiej rodzinie jest uroczystość I komunii świętej. Rodzice dzieci przystępujących po raz pierwszy do tego sakramentu pragną, aby dzień ten był ważny pod każdym względem. Przykładają więc dużą wagę również do stroju. Jakie stroje cieszą się teraz bardzo dużą popularnością, jakie są kupowane przez rodziców najczęściej?

komunia
Author: Simone Meier
Source: http://www.flickr.com

Jeszcze nie tak wcale dawno dziewczynki, które po raz pierwszy przystępowały do komunii świętej występowały w sukniach, które były wiernymi kopiami sukien ślubnych. Natomiast chłopcy zakładali garniturki. Taki widok w w zdecydowanej większości polskich kościołów jest dzisiaj coraz rzadszy - dowiedz się więcej.

Jeżeli interesuje Cię niniejszy wpis, to bez ociągania kliknij tutaj i zobacz ponadto inny tak samo absorbujący oryginalny materiał (http://kamieniarstwo.pl/strona-glowna/).

Coraz większą popularność ma alba komunijna. Alba komunijna stała się tak popularna, że jest równie chętnie ubierana jest przez dziewczynki, jak i przez chłopców. W zdecydowanej większości dzieci podczas mszy świętej pierwszokomunijnej mają więc takie same stroje, na odrobinę szaleństwa rodzice pozwalają sobie dopiero kiedy uroczystości w kościele dobiegną końca. Nadal jednak panuje ogromna dowolność jeśli chodzi o wybór dodatków komunijnych. Jakie są więc obowiązkowe dodatki komunijne?


Dodatki komunijne to rzecz jasna dla dziewczynek wianuszki. Wybór wianuszków jest ogromny. Znaczna część z nich to modele przyozdobione atłasowymi wstążeczkami i kwiatkami. Zdecydowana większość z nich ma wbudowane elastyczne druciki, dzięki czemu można dopasować wianuszek do kształtu głowy dziecka. W wielu wypadkach mamy zamiast sztucznych wianuszków decydują się kupić wianuszki z żywych kwiatów. Tutaj możliwości wyboru nie są już tak ogromne, ogranicza je dostępność kwiatów (sztuczne kwiaty) w maju - kliknij na W zdecydowanej większości przypadków kupowane są stokrotki. Często wykorzystywanym dodatkiem zarówno dla chłopców, jak o dla dziewczynek są rękawiczki i specjalne komunijne chusteczki. Te ostatnie są bardzo często zdobione wykonanym ręcznie haftem lub zrobioną również ręcznie koronką. Pierwsza komunia święta jest wydarzeniem znaczącym nie tylko dla dziecka, ale także dla jego rodziny. Dla rodziców wiąże się z wielkimi wydatkami. Oprócz alby rodzice kupują bardzo dużo dodatków, które mają sprawić, że ich dziecko będzie tego dnia prezentować się naprawdę wyjątkowo.