Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Jakie podstawowe meble niezbędne jest w każdej szkole?

Szkoła to miejsce, w jakim codziennie dzieciaki spędzają dużo czasu. W tym miejscu uczą się, bawią z przyjaciółmi i jedzą posiłki, zatem szkoła musi być odpowiednio zaopatrzona oraz urządzona. Jakie meble powinny się w niej znaleźć?

klasa podczas lekcji
Author: Laurie Sullivan
Source: http://www.flickr.com
W pierwszym rzędzie są to meble do szatni, bowiem to tutaj dzieciaki rano idą, przechodząc przed próg szkoły. W szatniach muszą znajdować się wieszaki na kurtki, szafki na obuwie i siedzenia, na jakich można spocząć, by się ubrać i np. zawiązać buty, a obuwie na zimę może mieć naprawdę długie sznurówki . Rolę siedzenia na ogół pełnią właśnie półki na obuwie, co znacznie zaoszczędza miejsce, gdyż szatnie i tak nie są za duże. Kiedy cała klasa chce wejść w jednym czasie, przeważnie zaczyna brakować miejsca oraz część osób powinna wyjść, dopiero wejdzie reszta. Poza umeblowaniem do szatni potrzebne jest wyposażenie klas, tzn. ławki, krzesła, biurko dla nauczyciela oraz szafy na różnorakiego rodzaju przybory do szkoły.

To ważne omówienie dotyczy publikowanej tu kwestii, więc jeśli jest ona warta Twej uwagi, to kliknij ten link.

Ławki i krzesła mają spełniać ustalone normy, gdyż uczniowie siedzą na nich po parę godzin na dzień, zatem muszą być wyjątkowo wygodne. Świetnie, aby miały specjalny wieszak na plecak, który nie powinien brudzić się od podłogi. Przydadzą się także ławki przed klasami, aby uczniowie nie musieli siedzieć na podłodze czekając na zajęcia . Dzięki ławkom będą mogli spokojnie zjeść kanapkę oraz nie poplamią sobie ubrań, ponieważ podłogi nie zawsze są czyste, w szczególności w okresie jesienno-zimowym, gdy do szkoły wchodzą osoby z zewnątrz oraz nanoszą na butach śnieg oraz błoto.

Jeśli bardzo intryguje Cię podnoszona tutaj problematyka, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie (http://www.wilanow.varsovia.edu.pl/o-nas/) opisującym pokrewne zagadnienia.

W pokoju dla nauczycieli z kolei potrzebne są stoliki, krzesełka i szafy na dzienniki, sprawdziany oraz inne dokumenty. Zazwyczaj kupowany jest jeden bądź dwa dłuższe stoły, przy których także mogą odbywać się przeróżnego typu zebrania.przedszkole
Source: PIXABAY.COM
Podobne jest wyposażenie przedszkoli, jednak tutaj na ogół nie stawia się biurek do pisania. Starczą małe stoliki dla dzieci używane do zabawy oraz malowania, przy jakich siedzą maluszki. Należy pamiętać, by meble były dostosowane do wieku przedszkolaków oraz uczniów, ponieważ i za duże, i zbyt małe meble powodują uczucie dyskomfortu i wady postawy, a tego na pewno nie chcielibyśmy - Diora Świdnica.