Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Zabawki dla maluchów - wybieraj z głową

W obecnych czasach oferta firm produkujących zabawki dla dzieci jest olbrzymia, toteż wybór tej odpowiedniej może stanowić poważny problem. Sam atrakcyjny wygląd oraz wywołanie zachwytu u malucha to zdecydowanie za mało. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawki?
Przede wszystkim musi być dostosowana do wieku dziecka. Dzieci do 2. roku życia, poznają otaczającą ich przestrzeń poprzez dotyk, słuch i wzrok. Toteż zabawki przeznaczone dla tej grupy wiekowej są nadzwyczajnie kolorowe, ciekawe i zaprojektowane tak, aby wspierały i przyspieszały rozwój dziecka, doskonaliły jego sprawność w małych rączkach i aby naturalnie dawały mu mnóstwo frajdy. Większość zabawek posiada niezliczoną ilość ruchomych elementów, przez co zabawa nigdy nie powieje nudą. Takie zabawki służą pomocą naszym dzieciom w poznawaniu otaczającej ich przestrzeni ponieważ to przecież na skutek zabaw nasza pociecha opanuje naukę liczb oraz rozróżniania kształtów i kolorów. Interesujące mogą być także te przedmioty jak na przykład: link.
misie
Source: pixabay.com
Dziecko w przedszkolu staje przed nowymi wyzwaniami. Zajęcia plastyczne, ruchowe czy muzyczne stanowią jedną wielką przygodę, która wiąże się z doskonaleniem nowych umiejętności. Pamiętając o tym, prezenty takie jak wszelkiego rodzaju masy plastyczne, wycinanki, piłki czy instrumenty muzyczne okażą się strzałem w dziesiątkę, wszak są „narzędziami pracy” każdego przedszkolaka! Pod koniec wieku przedszkolnego, dziecko zapoznaje się z zasadami gier i zabaw, zaczyna szukać swego miejsca w grupie. To idealny monet, by podsunąć mu bardziej ambitne zabawki dla przedszkolaków, np. ciekawe gry – planszowe lub zespołowe. Nauka - kurs maturalny matematyka bycia „drugim” i czerpania radości nie tylko z wygranej ale i gry zespołowej, jest pouczającą lekcją. Można przeprowadzić eksperyment i razem z dzieckiem zagrać na początku w grę bez przestrzegania zasad, by w ten sposób pokazać mu, jak mała jest to frajda. Tu coś dla dzieci lubiących się ruszać: .


Kupując zabawkę, trzeba też zwrócić uwagę na to by była bezpieczna. Dodatkowo musi być wyprodukowana z najwyższej jakości materiałów. By mieć pewność, iż zabawka będzie odpowiednia, najbezpieczniej skontrolować jej atesty.