Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Jak odpowiednio zorganizować maluchowi czas podczas okresu feryjnego czy wakacji? Co powinniśmy wiedzieć?

W trakcie tygodnia, gdy pociecha żyje według planu dnia zdeterminowanego przez zajęcia szkolne i pozaszkolne, nie ma kiedy się nudzić. Sytuacja może się odmienić podczas wakacji czy okresu feryjnego, szczególnie gdy nie planujemy wyjazdów. Basen, kino a może spektakle dla dzieci? Możliwości, jak zaplanować dziecku czas jest mnóstwo. Niestety rodzice często wybierają łatwe rozwiązania i pozwalają maluchom spędzać długie godziny przed telewizorem czy komputerem.

plac zabaw dla dzieci
Author: Poul-Werner Dam
Source: http://www.flickr.com
Nie chodzi, rzecz jasna, o to, by bajki czy gry komputerowe wyeliminować w ogóle, ale o to, by je stosownie zredukować. Po pierwsze najlepiej rozpocząć od tego, że konieczny jest ruch i aktywność na świeżym powietrzu. Jeśli jest zima, przekonajmy dzieciaki do wypadu na sanki. A może w pobliżu zlokalizowany jest wyciąg narciarski? To bez dwóch zdań bardzo dobry moment, by nauczyć nasze dziecko poruszania się na nartach. Lodowisko i łyżwy to również bardzo dobra alternatywa. W okresie letnim powinniśmy pomyśleć o wypadzie na okoliczną plażę, nad jezioro czy rzekę. Wspólnie ze znajomymi możemy zaplanować wspólny mecz piłki ręcznej czy siatkówki. Osoby dorosłe kontra maluchy? Świetny pomysł! Dzieciaki na pewno będą miały frajdę.dzieci w strojach piłkarskich
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
A co jeśli pogoda nie jest sprzyjająca? Zdarza się i tak, że miesiące letnie są bardzo deszczowe, a zima nie zapewnia warunków do narciarstwa czy zjeżdżania na sankach. W takiej sytuacji rodzice muszą uaktywnić dzieci w zaciszu domowym. Powinniśmy zaopatrzyć się w edukacyjne gry planszowe, które zmuszają do logicznego myślenia, rozwijają wiedzę, a jednocześnie bawią. Zdecydujmy się na czynności pobudzające kreatywność (wyszukałam ostatnio spektakle dla dzieci). Fantastycznym pomysłem może być wspólne gotowanie czy malowanie. W sklepach papierniczych kupić można liczne gadżety, które przydadzą się do domowych prac artystycznych i rękodzielniczych, przykładowo szkatułki czy skarbonki z drewna, które dziecko może dowolnie ozdabiać i dekorować. Gdy pogoda nie dopisuje można pomyśleć o wyjściu do kina czy teatru. W szczególności trzeba zdecydować się na spektakle dla dzieci, które przecież tworzone są z myślą o wymaganiach najmłodszych widzów i odbiorców.