Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Co począć, gdy bez skutku usiłujesz zajść w ciążę?

Wiele par chcących mieć dziecko nie odnosi sukcesów pomimo różnych starań. Niektórzy na potomka czekają nawet parę lat i zaczynają rozważać adopcję. Co zrobić, jeśli bezskutecznie usiłujesz zajść w ciążę?

odstawiamy antykoncepcję
Author: Surija / "Sray"
Source: http://www.flickr.com
Od czego zacząć?

Do ciąży powinniśmy się przygotować – niewątpliwie powinniśmy zrezygnować z antykoncepcji hormonalnej odpowiednio wcześnie i zacząć brać kwas foliowy. Oprócz tego trzeba zadbać o zdrową dietę, ruch, unikanie przemęczenia i używek oraz relaks. Rzecz jasna większość kobiet musi starać się o dziecko nawet kilka miesięcy, nim zobaczy wyczekiwane dwie kreski na teście ciążowym, stąd też nie warto zniechęcać się, jeśli przez pierwszych kilka tygodni starania małżonków nie przynoszą rezultatu. Wiele par twierdzi, że ciąża ma miejsce, gdy partnerzy przestają traktować ją jako cel. Niekiedy więc wystarczy zwolnić nieco tempo życia, zarezerwować noclegi podlaskie gdzieś w cichej i spokojnej okolicy odprężyć się w czasie wspólnego weekendu (sprawdź dodatkowe informacje). Czas spędzony w sypialni nie może kojarzyć się z przykrym obowiązkiem, ale poczuciem intymności i budowaniem silnej więzi pomiędzy partnerami.

Kiedy do lekarza?Kluczem do sukcesu jest oczywiście świadomość swojego ciała i umiejętność natrafienia na dni płodne, w trakcie których możliwe jest zajście w ciążę. Z chwilą starań o dziecko pomocne będą również specjalne testy (badania na prawo jazdy) owulacyjne do otrzymania w aptekach, jakie pozwalają oszacować możliwość zajścia w ciążę. Jeśli starania nie przynoszą rezultatów przez kilka miesięcy, warto odwiedzić ginekologa i zbadać co jest powodem tego stanu rzeczy i jak można temu zaradzić. Może zdarzyć się, że jedyną szansą na upragnioną ciążę będzie przeprowadzenie in vitro. Jest ono przeprowadzane w najróżniejszych rejonach Polski, dlatego, jeśli decydujemy się na korzystanie z pomocy np. w Białymstoku, warto przygotować się wcześniej i zarezerwować noclegi podlaskie.

ciąża
Author: Alex Lupo
Source: http://www.flickr.com
Ze względu na to, że zapłodnienie in vitro doprowadza do wielu kontrowersji, nie wszystkie pary zdecydują się na tego rodzaju rozwiązanie.

Sądzisz, że wspomniane informacje są godne uwagi? Doskonale, więc z pewnością szczegóły tu stadnina koni opublikowane również Cię zaciekawią.

Jeśli któryś z partnerów jest bezpłodny, warto wziąć pod uwagę adopcję. Przygarnięcie dziecka i stworzenie prawdziwej rodziny, to szlachetna rzecz, tak więc warto wziąć to pod uwagę - dowiedz się o in vitro.