Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób odpowiednio zagospodarować pokój dla dziecka?

We współczesnych czasach trendy związane z urządzaniem mieszkań podlegają ciągłym zmianom. Mamy do wyboru bardzo wiele opcji, co częstokroć doprowadza do sytuacji, że decyzja dotycząca na przykład mebli do sypialni okazuje się naprawdę niełatwa. Tym bardziej wymagającym wyzwaniem może okazać się urządzenie pokoju dziecięcego. W tym przedsięwzięciu będziemy musieli spełnić kilka warunków, gdyż pomieszczenie to z jednej strony powinny być funkcjonalne, z drugiej zaś musi odpowiadać oczekiwaniom malucha, co dosyć rzadko idzie ze sobą w parze.
pokój-dla-dziecka-obrazek
Author: Phil Manker
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna przede wszystkim musimy przemyśleć, co należy rozplanować. Prawdopodobnie istotną kwestią i czynnikiem, który uwarunkuje dobieranie mebli będzie kolorystyka ścian. W zależności od gustu naszego oraz naszego dziecka możemy wybierać pośród dziesiątkami odcieni farb lub wzorów tapet. Warto jednak dobrze przeanalizować tę decyzję, aby projektowany pokój spełniał swoją funkcję przynajmniej przez kilka lat. Bez sensu będzie bowiem wybór na przykład różowej tapety w króliczki dla jedenastolatki, gdyż najdalej po roku lub dwóch uzna je ona za ‘obciach’ i będzie żądać kolejnego remontu. Na typowo dziecięce motywy możemy zatem zdecydować się w przypadku kilkuletnich maluchów, u których fascynacja zwierzątkami czy bohaterami bajek potrwa jeszcze parę dobrych lat.

Jeśli czytasz ten tekst to oznacza, że opisywana problematyka Cię zaciekawiła - pod tym odsyłaczem (https://www.miloni.pl/stol-debowy-avangarde) znajdziesz zbliżone, równie pasjonujące informacje.

U świeżo upieczonych nastolatków powinniśmy natomiast patrzeć w przyszłość i wybrać bardziej neutralny, ‘doroślejszy’ wystrój wnętrza.

Kiedy już zapadnie decyzja związana ze stylistyką, w jakiej utrzymany zostanie pokój naszego dziecka, pozostaje wybór mebli. Tym, co jest absolutnie konieczne, są naturalnie dobre łóżko - łóżko do pokoju dziecka i dopasowane biurko. Dodatkowo dobrze jest pomyśleć o pojemnych półkach lub regale na przykład na książki, oraz rzecz jasna szafie na ubrania. Jeśli chodzi o łóżka do pokoju dziecięcego – wybór jest ogromny. Wszystko zależy właściwie od pojemności naszego portfela oraz gustu naszych pociech.


Najlepiej przemyślany powinien być wybór biurka. Powinno ono być wystarczająco duże, aby dziecko miało możliwość wygodnego pracowania przy nim. Jest to szczególnie istotne dla utrzymania prawidłowej postawy ciała – z pewnością nie chcemy, aby dziecko kuliło się przy jakimś małym stoliku podczas odrabiania lekcji. Pozostałe wspomniane meble takie jak szafa czy regał to już sprawa bardzo zmienna, zależy od ilości zgromadzonych przez dziecko zabawek, książek itp.

Czyżbyś czuł chęć, by otrzymać dużo wiadomości na ów intrygujący temat? Szukasz faktów? W takim razie naciśnij i sprawdź - następne posty oczekują na Ciebie.

- .

Bez względu na to, jaką stylistykę oraz meble do pokoju dziecięcego wybierzemy, musimy kierować się w pierwszej kolejności potrzebami naszych pociech. Wybór dostępnych na rynku mebli oraz dodatków do pokoju dla dziecka jest ogromny, należy tylko rozważnie przeanalizować wszystkie kwestie i podjąć właściwą decyzję.