Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Karmienie piersią a wspomaganie się współczesnymi wynalazkami -zobacz co jest lepsze?

Od pewnego czasu, w związku z pojawieniem się nowych trendów dotyczących wychowania dziecka, bardzo dyskusyjnym tematem jest karmienie piersią. Czynność ta towarzyszy matkom od zarania dziejów, jednakże to właśnie we współczesnych czasach toczy się bardzo wiele dyskusji dotyczących tego, w jaki sposób, jak długo oraz gdzie powinno się, a gdzie absolutnie nie należy karmić piersią naszego malucha.
dziecko, niemowlę
Author: Shannon
Source: http://www.flickr.com
Ciężko zaprzeczyć, iż matczyne mleko jest niezmiernie wartościowe dla niemowlęcia, dostarcza mu wszystkich niezbędnych wartości odżywczych, a co więcej wpływa na jego system odporności. Jest bardzo wiele badań naukowych, które jednogłośnie potwierdzają związek karmienia piersią z późniejszym rozwojem i zdrowiem dziecka. To właśnie ze względu na tego typu odkrycia obecny świat stara się jak najbardziej odpowiedzieć na potrzeby młodych matek. Coraz częściej pracodawcy umożliwiają kobietom, które nie interesuje laktator ręczny, organizowanie sobie co kilka godzin przerwy od pracy w celu nakarmienia dziecka, o czym możesz przeczytać- sprawdź stronę (sprawdź stronę). Różnego rodzaju miejsca publiczne takie jak restauracje, baseny czy nawet stacje benzynowe wydzielają specjalne pomieszczenie, w którym kobieta może w spokoju i odosobnieniu usiąść i zaspokoić głód swojego malucha. Nowoczesne wychowanie oraz tak zwane rodzicielstwo bliskości bardzo dużo mówi także o tym, że smoczki dla dzieci negatywnie wpływają na ich przyszłe uzębienie. Osoby wyznające ten nurt proponują, aby zaspokajać naturalną potrzebę ssania dziecka właśnie poprzez przystawienie go na chwilę do piersi. Jeżeli w danej sytuacji nie jest ono głodne, po prostu po kilku minutach przestanie ssać i się wyciszy.kliknij, aby zobaczyć źródło (polecamy)/J]Niemowlak ze swoją siostrą
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
Co wobec tego powinny zrobić matki, które nie mogą codziennie co kilka godzin karmić swojego malucha? Na pewno nie powinno nas to stresować. Jeżeli nasza praca lub tryb życia nie daje możliwości ciągłego bycia przy maluchu i regularnego karmienia piersią, to nie znaczy, że jesteśmy złymi matkami. Wszystko zależy wyłącznie od naszego podejścia. Prawdą jest, iż dzisiejsza technologia wychodzi nam naprzeciw, i to właśnie po to został stworzony laktator ręczny, żebyśmy mogły bez problemu przygotować dziecku pokarm na chwilę, w której akurat będzie ono na przykład tylko pod opieką męża, bo my będziemy pracować. Jeżeli chodzi zaś o omawiane smoczki dla dzieci, to badania z nimi związane są bardzo podzielone. Nie da się jednoznacznie określić jaki wpływ ma ssanie smoczka na przyszły zgryz dziecka, w związku z czym w tym temacie powinnyśmy kierować się naszym instynktem. Jeżeli obawiamy się używania smoczków i możemy zastępować go piersią, wówczas powinnyśmy z tego skorzystać. Jeśli natomiast uważamy, iż nasze dziecko po prostu potrzebuje prawdziwego smoczka, bo on go najlepiej wycisza, to się na niego zdecydujmy.
Należy zapamiętać, iż niezależnie od tego, co doradzają kolorowe pisma i poradniki dla matek, to kobieta wie najlepiej co jest dobre dla jej dziecka. Fakt, czy karmimy swojego malucha piersią, czy też podajemy mu mleko z butelki w żaden sposób nie wpływa na to, czy jesteśmy lepszymi czy gorszymi matkami. Jest to nasz osobisty wybór, do którego mamy całkowite prawo i to tym powinnyśmy się kierować.