Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Urlop poza miastem

Organizując wakacje albo eskapadę na weekend, trzeba brać pod uwagę wycieczkę w rejon Pilicy. rzeka ta to lewy dopływ Wisły, wijący się przez województwa łódzkie, śląskie, świętokrzyskie i mazowieckie. Zwiedzając ten rejon poleca się porzucić auta i wsiąść na dwa kółka lub kajaki. Pilica liczy ponad 300 kilometrów i na dużej części jej biegu idealnie nadaje się na spływy, a rozległe obszary parków krajobrazowych zachęcają do rowerowych eskapad.
Pilica pięknie wije się przez Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, raj dla miłośników nietkniętej natury.

Jeśli opisywana kwestia jest dla Ciebie użyteczna, sprawdź oprócz tego więcej szczegółów w ofercie tu - te wiadomości również nie powinny pozostać pominięte.

Składa się on z trzech części – Przedborskiego, Sulejowskiego i Spalskiego Parku Krajobrazowego. Ten pierwszy znajduje się na rubieży województw świętokrzyskiego i łódzkiego. Jest słynny z lasów pełnych dzikich zwierząt i całego mnóstwa chronionej flory. W jego rejonie wytyczony został szlak Rekreacyjny rzeki Pilicy, idący od Piotrkowa Trybunalskiego aż do Krzętowa - . Szlak zahacza też o Sulejowski Park Krajobrazowy, leżący na terenie łódzkiego. W Parku tym zbudowano Zbiornik Sulejowski, perfekcyjny na wypoczynek na rowerach wodnych. Kolejny jest Spalski Park Krajobrazowy, który oprócz wspaniałej dzikiej przyrody, zawiera liczne zabytkowe budowle. W Inowłodzi napotkamy ruiny twierdzy z Średniowiecza, a w Studziannej można zwiedzić gotycki klasztor Filipinów. Cała okolica usiana jest zabytkowymi folwarkami i młynami.Nad Pilicą wyznaczonych jest parę tras, na które można zabrać kajaki. Warka – Białobrzegi, Warka – Przybyszew, Maluszyn – Chałupy i Chałupy – Łęg Ręczyńskich należą do najbardziej malowniczych szlaków, jakie oferuje Pilica. Spływ tą rzeką jest prosty i jest odpowiedni dla całej rodziny - .

Zaciekawił Cię nasz wpis oraz podane tutaj wiadomości? Następne informacje z witryny (https://mdbplayground.pl/) czekają na pod podanym linkiem. Zapraszamy!

Organizowane są zazwyczaj wycieczki weekendowe z noclegami na trasie, ale zaleca się również spędzenie urlopu, płynąc przez wszystkie trzy połączone parki krajobrazowe.