Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Ubrannie do chrztu – w jakim sklepie najtaniej kupić?

Chrzest to istotne wydarzenie w życiu każdego rodzica. Choć rzecz jasna powinno się podkreślić, iż jest to przede wszystkim istotny dzień w życiu dziecka. Ale nie możemy ukryć, iż sam bohater tego dnia zazwyczaj nie jest jeszcze zbyt świadomy tego, co się dzieje i nie przeżywa tych wydarzeń świadomie. Natomiast rodzice wręcz odwrotnie. Oni chcą, aby wszystko było idealnie. Żyją w stresie, pragną wszystko dopiąć na ostatni guzik. Od potraw, poczęstunku, przez ubranka aż po własny wygląd|Chrzest to włączenie do kościoła małego dziecka.

chrzciny
Author: Franz Johann Morgenbesser
Source: http://www.flickr.com
Nie możemy więc ukryć, że w związku z tym to bardzo ważne wydarzenie i rodzice poświęcają jemu dużo uwagi. Trzeba wybrać ubranka dziecka, swój strój, zaprosić odpowiednich gości, zarezerwować termin w kościele, odpowiednio przygotować się do tego jakże ważnego wydarzenia. W końcu to pierwsza tak istotna uroczystość w życiu ich dziecka, a następna przyjdzie dopiero za osiem lat. Dodatkowo wydarzenie jest uwiecznione na zdjęciach, a chcemy, aby te były miłą pamiątką, a nie dokumentowały wiele niedociągnięć. Dlatego czasem rodzice, a zwłaszcza matki, aż przesadnie przejmują się organizacją chrztu.

Przygotowują długie, a także udziwnione menu, kupują mnóstwo jedzenia, eleganckie ubrania i do tego inwestują w zbyt drogie ubranko do chrztu. Jakie więc powinno być właściwie ubranko do chrztu? Oczywiście ładne, gustowne, białe, podkreślające niewinność dziecka oraz uroczysty charakter tego dnia. Ale też nie przesadzajmy. W końcu to zazwyczaj tylko jednorazowy strój, którego nasz maluch więcej nie założy. Nawet gdyby chciał, to tak małe dzieci rosną bardzo szybko, tak szybko, że prawdopodobnie już za miesiąc lub dwa niemowlak nie zmieści się w swoje ubranko. Za to będzie miał dużo innych potrzeb, które trzeba będzie zaspokoić. Może więc lepiej nie rujnować się na ten jednorazowy strój dla naszego dziecka, które i tak go z pewnością nie zapamięta i w przyszłości nawet nie będzie wiedziało, jak wyglądało jego ubranko do chrztu?W rzeczywistości wartym rozważenia pomysłem będzie kupno używanego ubranka. Możemy popytać znajomych, którzy również mają małe dzieci. Przecież ono i tak zazwyczaj było założone tylko raz, nie jest więc zniszczone. A w ten sposób zaoszczędzimy na inne, ważne cele. Warto ponadto poszperać w sieci, na portalach aukcyjnych. Całkiem możliwe, iż znajdziemy tam wymarzone i tanie ubranko do chrztu. Nie wydamy na nie ogromnej ilości pieniędzy, a będzie ozdobne, śliczne. Zobaczysz, iż gdy ubierzesz w nie swoje dziecko, wpadniesz w zachwyt. Również zdjęcia (Przerabianie zdjęć) z tego dnia niewątpliwie będziecie oglądali całą rodziną z przyjemnością oraz pełni dumy.