Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Czapeczki dla najmłodszych

Po przyjściu na świat maluszek posiada nie całkiem funkcjonalny system termoregulacji, dlatego też przez główkę trwoni mnóstwo ciepła. By ustrzec malucha przed wyziębieniem, powinno się ją odpowiednio ochraniać, najlepiej właściwą czapką.


Czapka dla noworodka musi być delikatna i lekka, uszyta z bawełny, jaka przepuszcza powietrze. Czapeczka powinna porządnie przywierać do główki, jednak nie może być nazbyt ciasna, żeby nie uciskała główki dziecka i nie zostawiała na jego skórze przykrych nagniotków. Może być wykończona ściągaczem, jednak musi on być drobny. Krój czapeczki nie ma większego znaczenia, ale trzeba zadbać o to, by zasłaniała czoło i uszy.

Zaintrygowały Cię wątki stworzone w naszym poście? Odczuwasz jednakże braki? W takim razie zapraszamy do następnej strony - naciśnij tu szkoła rodzenia wrocław nfz i przeloguj się tam.

Czapeczka może być związywana pod szyją na troczki, jakkolwiek nie jest to nieodzowne.


Czapki dla chłopców, kapelusiki, czy chusteczki są potrzebne, a wręcz nieodzowne w gorące dni, przy pełnym słońcu, szczególnie w porach, gdy słońce grzeje najbardziej, ma wówczas za obowiązek zabezpieczać główkę malucha przed przegrzaniem.


Czapka dla noworodka
Author: Shermond Schoberg
Source: http://www.flickr.com
W czasie werandowania, czy też na spacerze dzidziuś musi mieć okrytą główkę. Im chłodniej, tym czapka - odwiedź nas - winna być cieplejsza i szczelniej oplatać uszy. W cieplejsze jesienne i wiosenne dni dzidziusiowi i mniejszemu dziecku nakładamy czapkę z bawełny, starsze niemowlę powinno mieć natomiast kapelusik, chusteczkę. W chłodne dni nieodzowna jest czapka - idź na mój blog.


Najprawidłowiej taka, która przylega do główki, ale jej nie uciska, posiada specjalne osłonki na uszy i można ją zamocować pod brodą malucha w ten sposób, ażeby nie zleciała. Sprawdzają się zarówno czapki pilotki, jak i zwykłe, z polaru, bądź grubo plecionej bawełny.