Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Współczesny problem bezpłodności

Rodzicielstwo jest niezwykle istotną fazą rozwoju psychoseksualnego, emocjonalnego oraz społecznego. Stwarza szansę zrealizowania celów życiowych i zaspokojenia wielu pragnień. Niestety, wyobrażenia na temat poczęcia wykraczają często poza rzeczywistość, ponieważ wbrew opinii większości, może być to proces trudny i długofalowy.


Bez liku par na swej drodze napotyka bowiem problemy z rozrodczością.


Toaleta
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com
W ciągu kilkunastu ostatnich lat w krajach rozwiniętych raptem wzrosła liczba par wymagających kuracji z powodu niepłodności. Kłopot ten zakreśla coraz to większe kręgi, został nawet uznany przez WHO za chorobę cywilizacyjną. Nic zadziwiającego, skoro w samej Polsce tyczy się on miliona par w wieku rozrodczym (czyli co czwartą para). Liczba ta zmienia się zależnie od wieku partnerów, wzrasta wraz z nim.

Wiarygodna informacja spod linku (http://zdrowe-jelita.com/) przyda się każdemu. Więc zapraszamy do przeglądnięcia naszego nowego artykułu. Odnajdziesz go pod poniższym linkiem.

Pomimo, że jest to nadzwyczaj poważny oraz rzucający się w oczy kłopot, dalej stanowi temat tabu. Badanie nasienia Bielsko-Biała to temat kłopotliwy, choć ja poddałem się badaniu nasienia w Bielsku-Biała i nie wstydzę się tego.


Gotowanie
Author: Shutterstock
Source: Shutterstock


Pośród niektórych osób panuje pogląd, iż poczęcie dziecka należy do zadań najprostszych, że nie wymaga ogromnego wysiłku a także dużej ilości czasu. Nic w wyższym stopniu mylnego. W wielu przypadkach posiadanie dziecka jest cudem, który nadszedł po długim okresie czekania, wspieranego leczeniem. Według badań, przy systematycznych stosunkach, bez stosowania środków antykoncepcyjnych, w przeciągu jednego roku w ciążę zachodzi mniej więcej 50% pań, w kolejnym – następne 30%. Owa ilość nie nastraja nas optymistycznie, albowiem zwraca uwagę na to, że kłopot faktycznie jest oraz tyczy się ok. 8–20% par. W naszym kraju o niepłodności możemy mówić wtenczas, kiedy po 2 latach współżycia bez zabezpieczeń nie doszło do poczęcia malucha.


Wtenczas jedynym sposobem wykrycia przyczyn problemu będzie poddanie się serii badań oraz specjalistycznemu leczeniu, które może znacząco rozciągnąć się w czasie. Klinika leczenia niepłodności Bielsko-Biała trudni się kuracją tychże schorzeń. Polecam dowiedzieć się więcej na stronie .