Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

W jakich miejscach dobrze spędzać najmłodsze lata?

Odwieczny dylemat: gdzie dzieciństwo jest przyjemniejsze? W klimacie miejskim czy może wiejskim? Dla dziecka chyba nie ma różnicy, bo przyjmuje rzeczywistość taką, jaka jest, nie zastanawiając się nad tym za bardzo. Co innego rodzic, który dbać musi o bezpieczeństwo swoich dzieci. Zapytajmy więc rodziców o tę sprawę, dajmy głos tym, którzy zachwalają miejski klimat jak i tym tym, którzy uważają, że jak dzieciństwo to koniecznie wiejskie klimaty.
miasto
Author: Anton S.
Source: http://www.flickr.com
Pani Joanna sama wychowywała się w mieście, więc wie, w czym rzecz. Sprawdźmy jak uzasadnia swój typOczywiście, że najlepiej spędzić dzieciństwo w mieście. Mówi się o nieskażonym wiejskim powietrzu, o naturze, o babcinych obiadach.

Ciekawe informacje na opisywany wątek polecam przeczytać (http://podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-bytom/) pod tym linkiem. Jest w tamtym miejscu wiele ciekawych danych, które będą bardzo wciągające.

To wszystko może i prawda, ale ja też miałam takie rzeczy, tylko w mieście. A jak powiem, że był to Gdańsk, to pewnie wszyscy się zdziwią? Wiadomo, nie ma tam tak czystego powietrza, jak na wsi, lecz są przecież miejsca naturalne, w których można relaksować się całe dnie. Obecnie mieszkamy we Wrocławiu i jest identycznie. Jest tu mnóstwo parków i terenów zielonych, a czas spędzony nad Odrą jest niesamowity. Atrakcji jest więcej niż na peryferiach miast. Atrakcje dla dzieci w Gdańsku (podpowiadamy Ci to MNG) czy Sopocie, znajdują się na każdym kroku. Bez ustanku coś się dzieje, są warsztaty, kursy czy specjalne pokazy dla dzieci. Dzieci się przez to rozwijają intelektualnie i emocjonalnie, a gdy chcemy spokoju to zawsze – nawet w wielkim mieście – odnaleźć można oazę spokoju.


wieś
Author: Homeandgardners
Source: http://www.flickr.com
Innego zdania jest Pani Ania, która nie wyobraża sobie dziecięcych lat w mieście, za to zdecydowanie twierdzi, ze wieś to najlepsze lata dzieciństwa

Zdecydowanie, dzieciństwo na wsi to coś cudownego, niesamowitego, coś co zostaje w pamięci na całe życie. Natura, cisza i kontakt ze zwierzętami to chyba najlepsze dla dziecka. Dziecko nie tylko, że uczy się pokory wobec przyrody, to dodatkowo potrafi znaleźć wszędzie jakieś ciekawe zajęcie. Czy to na łące ganianie za motylami i wieczorne łapania chrabąszczy, czy zabawa w stodole, trocinami czy na sianie, czy ogródek i własna grządka do uprawiania. Nie zapominajmy, że najlepsze obiady to takie, które gotuje babcia, smaki naturalne i niepowtarzalne, którymi można delektować się w otoczeniu natury i sielskiego relaksu.


A Ty jakiego jesteś zdania? Czy wolisz miasto, gdzie więcej się dzieje , lecz niekoniecznie jest spokojnie i naturalnie, czy może jednak wieś – oazę spokoju, gdzie czas wyznaczany jest przez naturę?