Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Jak wybrać pierwszy kubek dla dziecka? Poznaj kilka rad, zanim wybierzesz się do sklepu

W życiu każdego dziecka nadchodzi moment, gdy trzeba zastąpić ukochaną dotąd butelkę ze smoczkiem kubeczkiem, z jakiego niekoniecznie będzie chciał pić z jednakową chęcią. Właściwa chwila to trzeci albo czwarty miesiąc życia, co nie znaczy, iż musimy kompletnie zrezygnować z butelki. Butelką wciąż możemy podawać mleko, kubeczek natomiast niech służy do innego rodzaju płynów, np. wody, gdy będziemy chcieli zaspokoić pragnienie malucha. Z jakich rodzajów kubków możemy wybierać?


Pierwszym typem kubeczka są tak zwane doidy cup, czyli kubki ze ściętym kształtem. Dziecko chcąc się napić nie będzie musiało odchylać mocno główki, więc jest to niezwykle wygodny kubek. Kolejnym produktem jeżeli chodzi o kubeczki dla dzieci, są kubeczki kapki - więcej opcji. Wyposażone są w dziubek, który po części zastępuje smoczek. W odróżnieniu do smoczka jednakże nie ma w nich konieczności zasysania napoju.

Z przyjemnością zalecamy te informacje do poczytania. Znajdziesz tutaj dużo cennych wskazówek, które warto wprowadzić w swoim życiu.

Starczy przechylić kubek, by napój zaczął się kapać. Odruch zasysania niezbędny jest natomiast w kubkach niekapkach. W takich kubkach, jak sama nazwa wskazuje, nawet gdy zostaną przechylone przez malucha, napój nie będzie wyciekać.

kubki dla dzieci
Author: Gift Collection
Source: www.pieknowdomu.pl
Ustnik w kubeczkach niekapkach może być twardy albo miękki, nasz wybór jest zależny od tego, z którego kubka chętniej będzie pić dziecko. Dobrze jest też mieć na uwadze kubek 360 stopni, jaki pozwala pić z każdego jego brzegu. Wystarczy go przechylić oraz zassać, co czyni go podobnym do kubeczka niekapka. Po ukończonym roku życia powyżej zaprezentowane rodzaje kubków można zmienić na przykład na bidon ze słomką bądź z ustnikiem. Nie wszystkie dzieci od razu wiedzą jak pić przez rurkę, niektóre potrzebują więcej czasu, lecz nie można się poddawać.

Przedstawiany artykuł omawia niezwykle zajmujące kwestie - jeżeli chcesz przeczytać pokrewny materiał, zobacz bez wahania to opracowanie.

Maluszek bowiem powinien wzmacniać okrężne mięśnie ust, a kubeczek ze słomką pomaga w tym w świetny sposób.


Im szybciej przyzwyczaisz pociechę do picia z kubeczka, tym bardziej uprościsz sobie życie w dalszym okresie. Nie będziesz musiał przejmować się, iż maluch chce pić wyłącznie z butelki, mimo iż już dawno powinien wybierać kubeczek. W sklepach jest tak duży wybór artykułów tego rodzaju, iż nie powinieneś mieć kłopotu z dobraniem odpowiedniego. Zawsze dobrze jest też zaopatrzyć się w kubki termiczne dla dzieci, jakie będą trzymać ciepło przez wiele godzin, również gdy wybierzecie się na długi spacer.