Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Nauka poprzez zabawę – najlepszy sposób na poszerzenie wiedzy

Nie od dziś wiadomo, że dzięki zabawkom można zafundować dzieciom nie tylko ciekawą rozrywkę, ale również edukować je w konkretnym zakresie lub pomóc lepiej chłonąć wiedzę, którą muszą zdobyć.


Dzięki zabawie lepiej przyswajamy wiedzę, gdyż jej charakter sprawia, że czujemy się komfortowo, jesteśmy otwarci i myślimy pozytywnie.


dziewczyny podczas czytania
Author: CollegeDegrees360
Source: http://www.flickr.com
Zabawa jest z założenia radosna i ma generować pozytywne odczucia. Dzięki temu właśnie nauka przez zabawę jest w praktyce wydajniejsza i gwarantuje lepsze wyniki. Materiał zapamiętywany w ten sposób nie tylko przyswajany jest dużo szybciej, ale także zapamiętywany jest na dłużej. Jest również zazwyczaj lepiej rozumiany – czyli przyswajamy sobie nie suchą wiedzę, ale przydatne informacje, przez kreatywne podejście i prawdziwe zrozumienie tematu.


zabawki dla chłopców
Author: Mariya Skripova
Source: http://www.flickr.com


Nic zatem dziwnego, że co sprytniejsi rodzice próbują właśnie za sprawą zabawy – w tym z wykorzystaniem zabawek - uczyć swoje pociechy poszczególnych zagadnień, co rzeczywiście przynosi w praktyce dobre wyniki. Dobrym przykładem mogą być zabawki dla chłopców. Przy pomocy tych zwykłych zabawek jak np. klocki, możemy dzieci uczyć tworzenia rozmaitych konstrukcji, zasad ich powstawania czy wymagań jakie muszą być zrealizowane, by konstrukcja jak najdłużej była trwała. Z kolei przez tego rodzaju zabawki, jak chociażby samochód zdalnie sterowany czy maszyny sterowane, chłopcy uczą się skrupulatności, kontroli i większej uwagi. Natomiast karetka zabawka – to doskonały sposób na to, aby wyjaśnić chłopcu zasady ratownictwa i sposób postępowania w nagłych sytuacjach.


Dzieci uczą się błyskawicznie, a zwłaszcza, gdy nauka - biologia matura online odbywa się przez zabawę. Warto mieć to na uwadze tak naprawdę na różnych etapach życia. Jeżeli młoda osoba nie lubi się uczyć lub robi to niechętnie, albo z kolei ma słabe pod tym względem wyniki, warto jak najbardziej wypróbować właśnie tą metodę nauczania.


Nie znaczy to oczywiście, że do wyjaśnienia każdego zagadnienia musimy kupować nową zabawkę – trzeba więcej kreatywności i pomysłowości również z naszej strony. Jako dorośli również chętniej zdobywamy wiedzę w ten sposób, dlatego warto robić to jak najczęściej i bez względu na okoliczności.