Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Skuteczne czytanie w języku angielskim – praktyczne porady

Istnieje dużo metod, dzięki jakim możemy podwyższyć skuteczność naszego czytania po angielsku. Niżej znajdziecie najciekawsze z nich.


Zawsze miej przy sobie słownik angielsko-polski.


Zasada ta jest prawdopodobnie najważniejsza pośród tych, jakie wymienimy. Niemal w każdym tekście, jaki postanowimy przeczytać w języku angielskim, odkryjemy słówka jak też frazy, z którymi wcześniej się nie spotykaliśmy. By nauka czytania szła nam gładko oraz by dobrze zrozumieć czytany tekst, musimy rozproszyć wszelakie wątpliwości co do znaczenia terminów. Bez znaczenia, czy sięgniemy po konwencjonalny słownik z papieru, czy może tłumacz elektroniczny czy też w postaci aplikacji na naszym smartfonie bądź tablecie – istotne, aby dzięki niemu objaśnić słówko, z którym spotykamy się po raz pierwszy. Zwracajmy uwagę na detale językowe tj. gry słowne. Angielski charakteryzuje się mnogością tak zwanych gier słownych, jakich liczba w tekście może przewyższać ilość ich odpowiedników w polskim języku. Jest to interesujące językowe narzędzie, dzięki jakiemu autor uzyskuje unikalny rezultat, który może mieć oddziaływanie na rozumienie czytanej przez nas treści.
nauka czytania
Author: nkzs
Source: http://www.sxc.hu


hot wheels
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com


Nauka czytania będzie o wiele bardziej efektywna, jeśli usiądziesz wygodnie oraz będziesz czytał zrelaksowany. Kiedy jesteśmy zrelaksowani, przyswoimy więcej z odczytywanej treści, aniżeli jeśli czytamy w stresie, czy też gdy jesteśmy poddenerwowani.


Należy sięgnąć po lekturę wówczas, kiedy mamy na to ochotę, a nie wtedy, gdy musimy. Odczytując z przymusu będziemy rozmyślać o czymś innym, zaś większa część materiału ulotni się niepostrzeżenie.