Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Jak w ciekawy sposób zająć potomstwu jego niezajęty czas, a przy sposobności czegoś je nauczyć?

Dzieciaki bardzo lubią malować. Czy chodzi o specjalne kolorowanki kupione w księgarni, czy też aplikacje znalezione na stronach w internecie. Do tych papierowych potrzebne są przykładowo pędzle oraz kredki.


Malowanki dla najmłodszych wymagają specjalnych arkuszy papieru z konturami bohaterów lub panoramy oraz przyborów do malowania. Ale nie zawsze, ponieważ istnieją także wirtualne kolorowanki, do jakich nie potrzeba żadnych przyborów. To akurat one sprawiają, że nasze potomstwo lepiej się może uczyć oraz prościej i szybciej przyswaja materiał szkolny. Takie książeczki do kolorowania mogą być doskonałymi treningami zdolności manualnych. Potomstwo zazwyczaj nie od razu jest zdolne trzymać się wytyczonych linii i równo wypełniać kolorem cały wybrany obraz. Z jakimkolwiek rysunkiem zdobywa jednak jeszcze więcej doświadczenia oraz coraz lepiej kontroluje ruch ręki. A stąd już niedaleko do lekcji pisania. Konieczność dłuższego skupienia się na realizowanej czynności zezwala potomstwu rozwijać zdolności intelektualne.
ubiór
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com


Malowanki mogą także kształcić.

Czy podoba Ci się opisywany artykuł? Jeżeli tak, to zobacz jeszcze szczegóły w serwisie dobra restauracja Zakopane, ponieważ one też mogą być dla Ciebie niezwykle wartościowe.

Przede wszystkim pomagają dziecku zapoznać barwy oraz wzory. Postacie na rysunkach do pomalowania są często pokazane w konkretnych okolicznościach, a same książeczki do kolorowania opowiadają pewną historię. Pozwala to dziecku poznać się ze światem, rozwija jego umiejętności i wyobraźnię. Książeczki do kolorowania to nie tylko obrazki.


W znacznej liczbie publikacji znajdują się proste ćwiczenia, takie jak szkicowanie obrazków przez łączenie kropek czy malowanie części konkretnej sceny odpowiednimi barwami. Zadania takiego rodzaju to doskonałe przygotowanie do dalszej nauki matematyki.