Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób urządzić przydomowy plac zabaw w ogrodzie?

Plac zabaw w ogródku śni się każdemu, kto ma dzieci. W jaki sposób zaaranżować plac zabaw dla maluchów, by maluchy chętnie spędzały tam czas?


Dzieci na ogół rozpiera werwa.
tunel dla dzieci
Author: Belvilla


W ogródku wykorzystują przestrzeń - śmigają oraz skaczą. Zdeptane zagonki, zniszczone kwiaty i spór z dorosłymi gotowy. A tymczasem zabawa w ogrodzie nie musi oznaczać problemów. Pod warunkiem, że aranżacja ogrodu zapewnia potomkowi powierzchnię do zabaw.


zabawki
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com


Najlepiej, gdy ogrodowy plac zabaw będzie położony daleko od szosy i widoczny z tarasu czy też innego miejsca, z którego dorośli chcą pilnować maluchów. Warto również zadbać, ażeby droga od budynku do placu zabaw nie prowadziła przez ozdobne rabatki. Rozpędzone z budynku dzieci mogą je unicestwić. Plac zabaw musi być chociaż częściowo cienisty i zasłonięty z dwóch lub trzech stron. W dużym ogródku może być zagrodzony, jednakże płot nie może być zbyt wysoki, tak by dzieci swobodnie mogły przemieszczać się pomiędzy częściami ogrodu. W małym ogródku tunel dla dzieci oraz inne przyrządy można rozlokować na trawie. Przyrządy pobudzające do aktywności ruchowej powinniśmy ustawić na nawierzchni łagodzącej upadek. Wszystkie nawierzchnie muszą być ograniczone krawężnikiem. Urządzenia przeznaczone do zabaw powinniśmy dostosować do Rozmiarów ogrodu jak też powierzchni, którą można przeznaczyć dla dzieci. Nie mogą być nazbyt stłoczone, dlatego że dobra zabawa oznacza swobodę działania.
Dookoła każdego przyrządu trzeba zostawić powierzchnię wolną od wszelakich wystających oraz twardych elementów. Zalecana jest odległość nie mniejsza niż 1,5 m w każdą stronę.