Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Co oznacza nazwa Tomek i przyjaciele, od jakiego czasu był emitowany oraz kogo w ogóle przedstawia?

Dziecięce lata to śliczny okres, który mógłby zapaść w pamięci być może nie tyle jako szczegółowy rejestr następujących po sobie zdarzeń, a jako przedział ogólnie rozpamiętywany jako beztroski oraz kolorowy.


To z kolei powinno zostać budowane codziennie przez lata. I opiekunowie tak właśnie robią albo robić pragną. W jaki sposób?


tomek i przyjaciele
Author: Drogerie Natura
Source: Drogerie Natura
Po prostu, tego typu idee nadchodzą do głowy same, ponieważ okazują się być instynktowne. A co jest bardziej odruchowego, ażeby sprawić swemu dziecku jakąkolwiek skromną radość? Można by uruchomić mu jakąś baśń, przykładowo pt. Tomek i przyjaciele. Pochodzi ona jeszcze z 1984 r., jednak nie brakuje jej absolutnie niczego, co powinno znaleźć się w dobrej bajce. Jest to adaptacja kolekcji bajek dla najmłodszych stworzonych przez Wilberta Awdry`ego. Treść tej historii rozgrywa się na nierzeczywistej wysepce Sodor w okolicy Anglii w połowie XX wieku. Do tej pory stworzono ok. 20 tzw. sezonów, w jakich można śledzić losy bohaterów, którymi są przykładowo wagony albo inne urządzenia, które okazują się być powiązane z przewozem.


Postacie te są animowane i posiadają swe oblicza. W ten sposób i także poprzez możliwość korzystania z normalnej mowy mogą przedstawiać swe uczucia i wzajemnie się porozumiewać.


Bajka pt. Tomek i przyjaciele posiada bardzo obszerne walory edukacyjne, ponieważ, podobnie zresztą jak większa część innych bajek, uczy należące do nas potomstwo odpowiednich poglądów w różnorodnych powszednich okolicznościach. Jeżeli idzie o część technologiczną, to poprzez ponad 30 lat rozrostu techniki dawało się to wyczuwać także i w niniejszym razie.