Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Czym są termofory, jaka jest ich przeszłość i kto wynalazł współczesne wykonane z gumy termofory?

Czy wiesz, iż kilkaset lat wstecz wskaźnikiem statusu społecznego nie było tylko utrzymywanie różnorodnych posiadłości lub zwierząt, ale także.
.. niektórych małych, stworzonych z cyny wykwintnie zdobionych pojemników?


tort
Author: C&A
Source: C&A


Takimi pojemnikami okazały się pierwsze termofory, zatem coś, o czym aktualnie słyszał raczej każdy człowiek, lecz nie przykładano do tego większgo znaczenia.

Interesujący artykuł? Zatem na pewno przypadnie Ci do gustu także informacja z www (http://kodak.wroclaw.pl/system/oferta/zdjecia-paszportowe), który dla Ciebie opracowaliśmy. Trzeba w niego wejść.

Takie pierwsze termofory posiadały wyżłobione przykładowo inicjały swoich posiadaczy oraz daty wykonania. Pojemniki te posiadały bardzo wszelakie kształty, przykładowo były one kwadratowe, w kształcie okręgu, w kształcie owalu, istniały też termofory, jakie swoim kształtem przynosiły na myśl serce. W kolejnych czasach termofory rozpoczęto wytwarzać z miedzi i mosiądzu, co znacznie przyczyniło się do poPULaryzacji termoforów. W następnych czasach termofory zaczęto wytwarzać z aluminium oraz zamieszczano na nich wykonane z porcelany oraz wykonane ze szkła dodatki. Używane aktualnie gumowe termofory wymyślił w XX wieku chorwacki inżynier Eduard Slavoljub Penkala, który opatentował swój wynalazek w 1903 roku.


Termofory to wypełniane gorącą wodą pojemniki i były stworzone do miejscowego rozgrzewania ciała, co dopomaga w przypadłościach związanych z grypą. Swą nazwę termofory zawdzięczają połączeniu wyrazów termo i greckiego phorós, zatem niosący. Obecnie można by kupić termofory o całkowicie dowolnych kształtach.
Dla dzieci można by np. nabyć termofory o kształcie hipopotama albo odmiennego zwierza. Dlatego jeżeli chcesz zakupić dla swojej rodziny jakieś termofory, bezdyskusyjnie nie będziesz posiadać z niniejszym żadnego problemu.