Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Moda na skakanie: w jaki sposób kupić właściwą trampolinę domową, żeby dziecko skakało na niej bezpiecznie?

Aktualnie zaleca się dbanie o kondycję swoich pociech, a ćwiczenia na trampolinie na przestrzeni minionych kilku sezonów zdobyły sporą popularność. Trampolina domowa jest znakomitą propozycją dla dzieci. Zabawy na niej pobudzają do pracy dużą grupę mięśni. Piętnaście minut zabaw na trampolinie pomaga spalić około 250 kalorii i bardzo szybko zredukować ilość tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia na trampolinie przede wszystkim poprawiają kondycję ruchową oraz przynoszą przy tym mnóstwo rozrywki.

Trampolina ogrodowa
Author: Henry Burrows
Source: http://www.flickr.com
W czasie wyboru trampoliny domowej należy zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie. Kupując o złych parametrach model wytrzymujący obciążenie przykładowo do 100 kg da się zaoszczędzić trochę pieniędzy (dla przykładu: ). Jednak na takiej trampolinie nie może skakać więcej jak dwoje dzieci. Przy wybieraniu trampoliny trzeba wiedzieć jakim obszarem ogrodu lub innego terenu się dysponuje. Trampolina domowa powinna mieć jak największą średnicę, gdyż to zapewnia bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Jednak nie zawsze dysponuje się sporym obszarem dlatego często kupowane są niewielkie modele. Inną bardzo ważną kwestią wyboru jest siatka do trampoliny. Chroni ona przed niebezpiecznymi wypadkami. Tylko trampoliny dla sportowców nie muszą mieć takiego zabezpieczenia. W ofercie są dwa gatunki siatki do trampoliny. Może być zewnętrzna, jest ona montowana wzdłuż zewnętrznej krawędzi. Chroni przed spadnięciem. Dla małych dzieci najlepsza jest siatka do trampoliny montowana wewnątrz, dlatego, że oddziela skaczącego od stelaża. Tak więc, zabezpiecza małe dziecko nie tylko przed wypadnięciem ale zabezpiecza także przed skaleczeniami- . Dzięki tej siatce stopa nie dostanie się między sprężyny. Kupując trampolinę należy określić budżet, jaki zostanie przeznaczony na ten zakup. Odpowiednio do zasobu funduszy należy wybrać rozmiar i model trampoliny. Ceny najczęściej wahają się w przedziale od 300 do 700 zł za domową trampolinę średniej wielkości.

Nie należy kupować bardzo tanich modeli, dlatego, że nie mają wzmocnień, siatki lub drabinki. Dodatkowo mają mniejsze dopuszczalne obciążenie. Tak więc, będzie mogło na niej bawić się jedynie jedno dziecko. Pozostałe będą zmuszone patrzeć z boku, co często prowadzi do zbędnych kłopotów i histerii wśród innym dzieci. Oczywiście w trakcie kupowania trzeba wszelkie elementy dobrze obejrzeć, ocenić czy elementy konstrukcyjne są odpowiednio mocne oraz gwarantujące stabilność.