Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Wakacyjna aranżacja rodzinnego ogrodu - trampoliny i domki ogrodowe dla dzieci

Nim zaczniemy siać trawę, na potęgę sadzić kwiaty i układać alejki, zastanówmy się, jakie potrzeby względem ogrodu mogą mieć nasze dzieci. W końcu nie ma nic lepszego niż zabawa na świeżym powietrzu. Jak wyposażyć ogród, by dzieci się nie nudziły i chętnie w nim przebywały?

Trampolina ogrodowa
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Aby stworzyć idealny ogród dla własnych dzieci wcale nie ani wiele wysiłku ani dużego budżetu! Nasze dzieci nie marzą o nienagannym trawniku, różnorodnych kwiatach i drogim placu zabaw z oryginalnymi atrakcjami. Nieposkromioną, dziecięcą energię pomogą rozładować na przykład trampoliny ogrodowe. Im większa trampolina, tym weselej. Na dużej trampolinie można skakać naprawdę wysoko i w dodatku w towarzystwie nie tylko rówieśników, ale także dorosłych. Trampoliny ogrodowe to nie tylko rewelacyjna zabawa, ale też trening równowagi i kondycji - .

Innym świetnym pomysłem na zaprojektowanie kącika dla milusińskich są domki ogrodowe. Taki domek latem posłuży do zabawy i odpoczynku, a zimą możemy w nich przechowywać narzędzia! Poza tym w ciepłe dni można w nim urządzać kinder bale. W chłodniejsze wieczory możemy zaopatrzyć się w śpiwory i opowiadać dziecku zapierające dech w piersiach historie! Domki dla dzieci to miejsca pełne niezwykłych zakamarków, zaczarowanych miejsc, w których mieszka fantazja. Najpiękniejsze i najbezpieczniejszą są stojące domki dla dzieci wykonane z drewna - możemy je zbudować sami lub kupić gotowe.

Zobacz ten serwis (http://www.pomoceszkolne24.pl/), ponieważ on zapewne także Cię bardzo zaciekawi. Omawia on podobną problematykę, więc nie zwlekaj i kliknij tu!

A jeśli na działce rośnie spore drzewo i dzieci są już wystarczająco duże… domek na drzewie to strzał w dziesiątkę! Pamiętajmy jednak, by takiego domku nie umieszczać zbyt wysoko. Najlepiej wybrać platformę na wysokości 1,5 do 2m, by ewentualny upadek nie okazał się zbyt groźny. Wokół platformy należy przymocować ochronne barierki a na dole powinna rosnąć gęsta trawa, zapewniająca miękkie lądowanie - sprawdź dodatkowe informacje.Domek dla dzieci
Source: http://www.gardencenter.pl/
Taki domek to miejsce, gdzie nasze pociechy mogą przynosić swoje skarby, schować się przed deszczem i przede wszystkim ciekawie spędzać czas w otoczeniu zieleni! Kawałek równego trawnika także może okazać się bezcenny. W końcu gdzieś trzeba skakać, biegać i grać w piłkę. Dodajmy to tego kilka przeszkód na linach i szczebelkach, lupę i lornetkę do oglądania roślin i owadów, plastikowy lub dmuchany basen - sukces gwarantowany! A co jeśli ogrodzie nie ma miejsca na domek ani basen? Niekiedy do szczęścia wystarczy niewielki strumyk lub tryskająca minifontanna. Woda to świetna baza do zabawy. Poza tym przyniesie ukojenie w upalne dni, a odpowiednia aranżacja może spełniać funkcję ogrodowej umywalki.